Powstaje pełnometrażowa animacja o „Misiu Uszatku”

TFP i FremantleMedia Polska rozpoczęły prace nad projektem „Miś Uszatek”. Koproducentem projektu jest Studio ORKA, odpowiedzialne za animację oraz postprodukcję. Pierwsza pełnometrażowa animacja o słynnym misiu ma być zrealizowana metodą łączonych technik 3D i ujęć makiety. Premierze zwiastuna towarzyszyła konferencja z twórcami projektu.

Zwiastun koncepcyjny „Misia Uszatka” 

„Chcemy, żeby Miś Uszatek nie był dla dzieci tylko bohaterem sentymentalnych opowieści naszych lub naszych dziadków, ale by stał się ich ulubioną postacią” – mówił na konferencji Andrzej Papis z TFP.

„W zwiastunie zastosowaliśmy metodę łączenia prawdziwej scenografii z figurkami animowanymi, jesteśmy zadowoleni z efektu. Następnym etapem będzie nadanie tym postaciom i ich historii pełni życia oraz emocji” – dodawał Piotr Radzymiński z FremantleMedia Polska.

„Naszym celem było stworzenie takiego sposobu realizacji, w którym łączylibyśmy tradycyjną metodę poklatkowej animacji z misiem współczesnym, tak żeby efekt był atrakcyjny dla współczesnego młodego widza. Technika, której używamy daje taką możliwość. Bardzo ciekawe jest opracowanie scenografii na specjalnych makietach. Z kolei postaci w naszym filmie są wygenerowane tradycyjną techniką 3D. Zwiastun był dla nas próbą i testem na to, jak będą pracowały trójwymiarowe figurki z wcześniej fotografowaną, filmowaną scenografią. Ten test wypadł bardzo dobrze, teraz będziemy pracować, żeby było jeszcze lepiej” – opowiadała Magdalena Zimecka ze Studia ORKA.

Długa praca nad scenariuszem

„Kilkanaście lat temu Piotr Jasek na prośbę spadkobierców praw napisał pierwszą wersję scenariusza. Ten scenariusz przeszedł pewną drogę, w końcu trafił do mnie i zaczęliśmy wspólną pracę przy tym projekcie. W tej chwili jesteśmy już prawie na finiszu. W ciągu miesiąca prawdopodobnie zaczniemy szukać funduszy na realizację filmu” – opowiadał o kolejnych etapach pracy nad projektem Piotr Radzymiński.

Twórcy filmu

Autorem scenariusza i pomysłodawcą reaktywacji Misia Uszatka jest Piotr Jasek. Film wyreżyseruje Grzegorz Jonkajtys na co dzień pracujący w San Francisco w Industrial Light & Magic, studiu założonym przez George’a Lucasa. Jego autorski film „Arka” zrealizowany metodą łączonych technik 3D i ujęć makiety był prezentowany na festiwalu w Cannes w 2007 r., w oficjalnej selekcji konkursu Najlepszy Film Krótkometrażowy. Głosów głównym postaciom użyczą Maciej Stuhr i Czesław Mozil. Rozpoczęcie produkcji filmu planowane jest na początek 2017 r. Rozwój projektu był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

07.03.2016