Powstało Kujawy Pomorze Film Office

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego powołał do działania Kujawy Pomorze Film Office – instytucję, która ma stać się pierwszym punktem kontaktowym dla twórców i producentów filmowych, zainteresowanych realizacją produkcji filmowych na terenie województwa.

Głównym zadaniem Kujawy Pomorze Film Office jest pomoc twórcom oraz producentom filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, a także wsparcie przy realizacji projektów dotyczących programów telewizyjnych, spotów reklamowych, wideoklipów i wszelkich innych form produkcji audiowizualnej, w trakcie planowania i realizacji zdjęć na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Biuro pomaga przy uzyskiwaniu wymaganych zezwoleń, oraz dostępu do lokacji publicznych na terenie całego regionu. Koordynuje kontakty z właścicielami obiektów, służbami, lokalnymi mediami, firmami związanymi z rynkiem audiowizualnym i urzędami na terenie województwa.

Województwo kujawsko-pomorskie to region wielkokulturowy, różnorodny architektonicznie i przyrodniczo, pełen dziewiczych miejsc i ciekawych plenerów. Jego bogactwo zawierać będzie tworzona przez Biuro baza lokacji dostępna już niebawem na stronie www.film.kujawsko-pomorskie.pl

Celem działalności Biura jest popularyzacja Kujaw i Pomorza jako idealnego miejsca do realizacji produkcji kinematograficznych i stworzenie optymalnych warunków dla ekip filmowych pracujących w województwie.

KONTAKT: filmoffice@kujawypomorze.pl.

Informacja prasowa 


15.07.2019