Pożegnanie Iluzjonu z Biblioteką Narodową

31 maja kino Filmoteka Narodowa i Biblioteka Narodowa zapraszają na wieczór „Do widzenia, do października, czyli pożegnanie z Iluzjonem Bibliotecznym”.

Iluzjon wraca na Narbutta

31 maja będzie ostatnim dniem obecności kina Iluzjon w Bibliotece Narodowej. W sali im. Stanisława Dembego, którą Filmoteka Narodowa przystosowała do swojej działalności, wyposażając ją w ekran i projektory stacjonarne, Iluzjon działał przez ostatnie trzy lata. W październiku kino Iluzjon wróci na swe stałe miejsce przy ul. Narbutta 50a. Z tej okazji, w tymczasowej siedzibie kina, zostanie zorganizowany specjalny wieczór pożegnalny.

Filmy z muzyką na żywo

W programie wieczoru przewidziane jest podsumowanie działalności kina Iluzjon w Bibliotece Narodowej, ogłoszenie wyników konkursu na nazwy dla dwóch sal odremontowanego kina i projekcje filmów „Człowiek z kamerą” Dzigi Wiertowa, „Charlie w music-hallu” Charliego Chaplina i „Te okropne kapelusze” D. W. Griffitha z muzyką na żywo w wykonaniu duetu Paweł Szamburski (klarnety) i Maciej Cierliński (lira korbowa). Bilety na wieczór pożegnalny są do nabycia w kasie kina Iluzjon w cenie 5 zł.

 

Więcej informacji na stronie: www.fn.org.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

 

23.05.2012