Pierwsze tytuły w Cyfrowej Strefie Twórców

Grupa Polsat przedstawiła cztery projekty, w które zainwestuje w najbliższych miesiącach. W efekcie współpracy inicjatorów programu z twórcami, w 2017 i 2018 roku widzowie obejrzą: biografię Anny Przybylskiej, historię inspirowaną życiem sportowca Jerzego Górskiego, zabawną animację opartą na kultowej serii komiksowej i komedię o perypetiach 30-letniej singielki.

250 zgłoszonych projektów

„W ciągu czterech pierwszych miesięcy działania Cyfrowej Strefy Twórców, twórcy i producenci filmowi zgłosili do nas łącznie ponad 250 propozycji filmów i seriali. Do września oceniliśmy merytorycznie i rozpatrzyliśmy 240 z nich” – mówiła Agnieszka Odorowicz, członek Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. – „Udało się to dzięki intensywnej pracy naszego zespołu, który ocenia każdy projekt, biorąc pod uwagę wiele kryteriów. Do końca grudnia br. ogłoszone zostaną kolejne tytuły, które będą rozwijane w 2017 r., a do produkcji zostaną skierowane w roku 2018”.

„Filmy, które wybraliśmy, będą przez nas produkowane i koprodukowane, jednak w przyszłości zamierzamy także inwestować w development interesujących nas projektów. Produkcjom, w które się zaangażujemy, zapewnimy także profesjonalną dystrybucję i promocję” – dodał Aleksander Myszka, Członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., Polkomtelu Sp. z o.o. i Telewizji Polsat Sp. z o.o. –„Wyspecjalizowana platforma współpracy, którą stworzyliśmy, pozwala na rzetelną selekcję oraz szybki i trafny wybór tych projektów, które spełniają nasze kryteria, z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron”.

Projekty wybrane do realizacji w ramach programu Cyfrowa Strefa Twórców

„Podwójny Ironman”

„Podwójny Ironman” to nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie”, który zgromadził przed ekranami ponad 2 miliony widzów. Łukasz Palkowski znowu sięga po życiorys niezwykłego człowieka, który poprzez swoje działanie udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać. Sportowiec, który zachwycił świat, a w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. Fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata i zdobył tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24:47:46. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Reżyseria: Łukasz Palkowski. Produkcja: Iron Films Sp. z o.o. Koprodukcja: TV Polsat Sp. z o.o., Lutetia Arabians Sp. z o.o., Murapol S.A., Cavatina Sp. z o.o., Instytucja Kultury „Odra-Film” we Wrocławiu. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wejdzie na ekrany kin w czwartym kwartale 2017 r.

„Brawo My!”

„Brawo My” to współczesny poradnik pozytywnego zakochania. Bo o tym, że miłość może być toksyczna i najczęściej bywa ślepa, wie najlepiej główna bohaterka filmu, która niestety z uporem maniaka, próbuje odnaleźć się w tak zwanym „wolnym związku”. Komediowe perypetie 30-latki pokochają widzowie w całej Polsce, bo przecież każdy z nas, niezależnie od wieku, zawsze liczy na to, że tym razem, będzie to miłość na całe życie. „Brawo My” to film o tym, że prawdziwa miłość przychodzi dopiero wtedy, gdy przestajemy udawać i pokazujemy swoją prawdziwą twarz.

Reżyseria: Bartosz Prokopowicz. Produkcja: TFP Sp. z o.o. Koprodukcja: TV Polsat Sp. z o.o. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis Sp. z o.o. Film wejdzie na ekrany kin w 2018 r.

„Gwiazda”

„Gwiazda” to film, do którego scenariusz napisało życie. Kilka lat po śmierci Anny Przybylskiej, przyjaciele aktorki postanowili opowiedzieć historię dziewczyny, która swoim bezpośrednim stylem bycia i życzliwością skradła serca wielu polskich widzów. Film pokazuje ją taką, jakiej nie znamy jej z mediów. To przejmująca opowieść o marzeniach, przyjaźni, karierze, miłości i niespodziewanej śmierci.

Reżyseria: Radosław Piwowarski. Produkcja: WFDiF. Koprodukcja: TV Polsat Sp. z o.o. Dystrybutor: Dystrybucja Mówi Serwis Sp. z o.o. Film będzie produkowany w 2017 roku.

Wilq Superbohater”

Wilq Superbohater to 13-odcinkowy animowany serial komediowy oparty na kultowej serii komiksowej pod tym samym tytułem, tworzonej od 2002 roku przez braci Minkiewiczów. Jeśli jest w Tobie niezgoda na panujące na świecie zło, jeśli wierzysz, że ktoś mógłby przywrócić sprawiedliwość i równowagę, jeśli – jak miliony innych na Ziemi – marzysz o superbohaterze obdarzonym nadludzką mocą, zdolnym pokonać największe zagrożenia, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Wilqa – superbohatera, który wyleczy Cię z tych infantylnych fantazji. Ale za to będziesz mógł się zdrowo pośmiać. Wilq to wiecznie rozdrażniony i sfrustrowany superheros mający bronić Opola i okolic przed siłami zła. Potrafi latać i dysponuje nadludzką siłą, ale cechy jego charakteru dalekie są od typowych walorów superbohatera, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Konfrontacja amerykańskiego wzoru superbohatera z realiami współczesnego polskiego blokowiska, w średniej wielkości mieście, rozśmieszy nawet tych, którzy twierdzą, że nie mają poczucia humoru.

Reżyseria: Bartosz Minkiewicz, Leszek Nowicki. Scenariusz: Tomasz Minkiewicz, Bartosz Minkiewicz. Produkcja: TFP Sp. z o.o. Koprodukcja: TV Polsat Sp. z o.o. Seria współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Emisja w telewizji i Internecie zaplanowana na rok 2017.

Projekty dostępne w szerokiej dystrybucji

Trzy z czterech wybranych do realizacji tytułów – „Podwójny Ironman”, „Brawo My!” i „Gwiazda” – będą dostępne w szerokiej dystrybucji – najpierw trafią do kin, a potem do kolejnych kanałów dystrybucji Grupy Polsat: kanałów płatnych, usług VOD, Internetu i na antenę otwartą. 13-odcinkowy animowany serial komediowy Wilq Superbohater będzie można obejrzeć w Internecie i na antenie stacji Polsat.

Zgłoś swój projekt

Program Cyfrowa Strefa Twórców nie ma określonych ram czasowych. Jego inicjatorzy czekają na kolejne zgłoszenia twórców, którzy mają pomysł i wizję – także debiutantów. Wystarczy wejść na stronę: www.cyfrowastrefatworcow.pl, w pierwszym kroku przechodząc proces krótkiej rejestracji. Inicjatorami programu są: Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, IPLA, Polkomtel oraz Dystrybucja Mówi Serwis.

 Na podstawie informacji prasowej

21.09.2016