Praktyki scenograficzne w CeTA

Wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych zaprasza studentów i absolwentów ASP oraz osoby uzdolnione plastycznie na praktyki przy produkcji filmu „Iluzjoniści”.

Praktyki

Uczestnicy praktyk będą mogli dowiedzieć się, jak powstaje profesjonalna scenografia do filmu animowanego. Podczas praktyk tworzone będą scenografia, rekwizyty i postacie, które zbudują świat „Iluzjonistów”. Prace będą się odbywać pod okiem: Jacka Spychalskiego (modelarz specjalista w CeTA, brał udział m.in w oscarowej produkcji „Piotruś i wilk”) i Krzysztofa Opieki („Druciane oprawki” w selekcji festiwalu Cannes).

Dla wybranych osób będzie to być może okazja do nawiązania współpracy również przy innych projektach filmowych.

Oczekiwania i zgłoszenia

CeTA od praktykantów oczekuje chęci do nauki i zdolności plastycznych. Preferowane są szeroko pojęte umiejętności modelarskie, również mile widziane są rzeźba czy majsterkowanie. Organizatorom zależy też na precyzji i dokładności.

Czas realizacji: sierpień-wrzesień, miejsce: Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. 

Chętni proszeni są o zgłoszenia na maila: jacek.spychalski@filmstudioceta.pl.

„Iluzjoniści”

Krótkometrażowy film animowany „Iluzjoniści” tworzony będzie w technice lalkowej animacji poklatkowej. W projekcie, użyczając głosów głównym bohaterom biorą już udział: Stanisław Tym, Jan Peszek oraz Jerzy Bończak. Film opowiada o trzech iluzjonistach. Jodlowski jest największym iluzjonistą w historii. Natomiast jego kolega, Majewicz próbuje wykorzystać sztuczki iluzjonistyczne, okradając banki. Panowie spotykają się na Festiwalu Magii Cyrku, gdzie Jodlowski odbiera co roku nagrodę najlepszego iluzjonisty. Pewnego dnia poznają najbardziej nieudolnego iluzjonistę, Pana Parówkarza, któremu nie wychodzą żadne sztuczki. To przypadkowe spotkanie zmieni ich dotychczasowe życie…

Więcej o filmie: https://www.facebook.com/Iluzjonisci?fref=ts

Szczegóły na filmstudioceta.pl.

03.07.2015