Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

28 marca 2012 w warszawskim kinie Praha odbędzie się 5. edycja Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych. Jednym ze sponsorów nagród dla młodych filmowców jest PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Święto młodych filmowców

Celem festiwalu jest popularyzacja amatorskiej i niezależnej sztuki filmowej tworzonej przez dzieci i młodzież. Co roku organizatorzy czekają na obrazy zrealizowane przez autorów, którzy nie ukończyli 18 lat w momencie zakończenia produkcji filmu. Zgłoszone obrazy oceni profesjonalne jury, w którym zasiądą producenci, aktorzy, reżyserzy i krytycy filmowi.

Nagrody współfinansowane przez PISF

Uczestnicy będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, nagrodę specjalną oraz nagrodę publiczności. W tym roku pula nagród przekroczy dwanaście tysięcy złotych. Głównymi sponsorami nagród są: PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz firma Wedel, a partnerem Urząd Dzielnicy Praga Północ.

Warsztaty filmowe

Festiwalowi będą towarzyszyć warsztaty filmowe dla młodzieży oraz konferencja prasowa z udziałem członków jury. Pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci – organizacja pożytku publicznego od 15 lat prowadząca działania prospołeczne na rzecz dzieci i młodzieży.

Więcej informacji o wydarzeniu i regulamin konkursu na stronie: www.ffm.org.pl.

 

Na podstawie materiałów organizatora

12.03.2012