„Prawdziwa historia” w kinach

11 maja na ekrany kin wejdzie najnowszy film Romana Polańskiego „Prawdziwa historia”.

„Prawdziwa historia”

to thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

Twórcy

Najnowszy film Romana Polańskiego jest adaptacją wydanej we Francji w 2015 r. powieści „Prawdziwa historia” („D’après une histoire vraie”) autorstwa Delphine De Vigan. Scenariusz napisali wspólnie Olivier Assayas i Roman Polański. Zdjęcia zrealizował Paweł Edelman. Muzykę napisał Alexandre Desplat. Film jest francusko-polską koprodukcją. Producentem wiodącym jest Wassim Beji z Wy Productions. Polskim koproducentem obrazu jest Mariusz Łukomski z Monolith Films. Film otrzymał dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Premiera w Cannes

Światowa premiera „Prawdziwej historii” odbyła się poza konkursem w głównej sekcji 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Film wchodzi do polskich kin dystrybuowany przez Monolith Films.


09.05.2018