Premiera dokumentu Leo Kantora

20 grudnia 2011 podczas Festiwalu Filmu Żydowskiego w Jerozolimie odbędzie się światowa premiera dokumentu „Tam, gdzie rosną porzeczki” w reżyserii Leo Kantora. Patronat honorowy nad filmem objął PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Tam, gdzie rosną porzeczki”

„Tam gdzie rosną porzeczki” to zbiór opowieści o wydarzeniach z życia Leo Kantora, polskiego publicysty i nauczyciela akademickiego żydowskiego pochodzenia, który od 1968 roku mieszka w Szwecji. Na podstawie monodramu wystawionego w teatrze, jego autor zrealizował film dokumentalny, w którym przedstawia dramatyczną historię swojej rodziny, cudem ocalałej z Holocaustu. Dokument został zrealizowany w Polsce przez P.A.Y. Studio. Autorem zdjęć jest Witold Adamek.

Światowa premiera w Jerozolimie

20 grudnia 2011 film będzie miał światową premierę na Festiwalu Filmu Żydowskiego w Jerozolimie. Polska premiera dokumentu odbędzie 8 marca 2012 w TVP2. Film znalazł się w programie Festiwalu Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka Docudays w Kijowie oraz  Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W lutym 2012 roku zostanie pokazany w szwedzkim parlamencie.

 

Patronat honorowy nad filmem „Tam, gdzie rosną porzeczki” objął PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

16.12.2011