Premiera DVD serialu „Przytul mnie”

13 listopada do sprzedaży trafiło wydanie DVD pierwszego sezonu serialu „Przytul mnie”. Serial poświęcony przygodom dwójki charyzmatycznych misiów był do tej pory szeroko dystrybuowany w Polsce, a także zdobył popularność na zagranicznych festiwalach filmowych. 

„Przytul mnie”

Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień różni się od poprzedniego i przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi.

„Przytul mnie” to polska animacja dla dzieci, która pokazuje ciepłą relację między ojcem i synem. W zabawny sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą i Małym Misiem. Serial uczy dzieci i ich rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje.

Serial jest adaptacją książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak wydanej przez Wydawnictwo Ezop. Za scenariusz odpowiada Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak „Shrek”, „Madagaskar”, czy ostatnio pokazywany w kinach „Sing”. Producentem serialu jest Animoon w koprodukcji ze Studiem Pigeon, LSW i Bartoszem Wierzbiętą. Serial, który wyreżyserował Mateusz Jarmulski, powstał przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.  Wydawcą DVD jest firma Cass Film Entertainment Group, a patronatu wydaniu udzieliła Telewizja Puls. Płyta DVD będzie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych oraz wybranych sklepach detalicznych w całej Polsce. 

Prace nad drugim sezonem

Obecnie trwają intensywne prace poświęcone produkcji kolejnych sezonów serialu. Za produkcję odpowiada ta sama ekipa produkcyjna powiększona o chińskiego partnera – firmę Animex. Pierwsze odcinki kolejnych sezonów serialu będzie można obejrzeć już w drugim kwartale 2019 roku. Produkcję drugiej serii serialu wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło/ Animoon


13.11.2018