Premiera nowej książki Lucy Scher na 39. FFG

W połowie września w księgarniach ukaże się kolejny podręcznik z serii Biblioteka Scenarzysty. Premiera książki „Czy będzie z tego dobry film? Profesjonalna analiza i ocena scenariuszy filmowych” autorstwa Lucy Scher odbędzie się podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Książka ukazała się dzięki wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czy będzie z tego dobry film? – piszemy scenariusz

Elementy konstruowania scenariusza, zagadnienia kina gatunkowego, rady jak profesjonalnie i efektywnie napisać raport na temat scenariusza, kwestie współpracy ze scenarzystą w procesie developmentu, wskazówki pisania treatmentów oraz wypowiedzi fachowców z branży dotyczących ich oczekiwań związanych z oceną scenariuszy to tylko niektóre tematy, które porusza Lucy Scher w swojej książce „Czy będzie z tego dobry film? Profesjonalna analiza i ocena scenariuszy filmowych”. Pozycja skierowana jest zarówno dla scenarzystów, jak i osób oceniających scenariusze czy pracujących przy ich developmencie.

Premiera książki na 39. FFG

Książka dostępna będzie do kupienia na stoisku Wydawnictwa Myśliński podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Stoisko w Multikinie (Gdynia Waterfront) będzie czynne w dniach 15-20 września, w godzinach 10-19.30. W drugiej połowie września publikację będzie można nabyć w dobrych księgarniach oraz na stronie wydawcy: www.myslinski.pl.

Kilka słów o autorce

Lucy Scher jest dyrektorką Script Factory w Londynie, instytucji oferującej usługi w zakresie developmentu scenariusza oraz autorką książki „Reading Screenplays. How to Analyse and Evaluate Film Scripts”. Stworzyła w Wielkiej Brytanii kurs analizowania i developmentu scenariuszy, który dał podstawę pod pierwszy tego typu kierunek akademicki „Diploma in Script Development”. W trakcie swojej kariery zawodowej współpracowała z takimi scenarzystami, jak: Paul Fraser, Lana Citron, Sean Hughes, Ash Ditta, Justin Kerrigan, Nick Broomfield, Gavin Hood, Richard Jobson i Michael Walker. 16 września, w trakcie festiwalu w Gdyni Lucy Scher poprowadzi warsztat Dla kogo piszemy, czyli o różnych znaczeniach słowa „publiczność”.

Książka ze wsparciem PISF

Książka ukazała się dzięki wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Patroni: Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych „Ruchome Obrazy”, „Magazyn Filmowy” SFP, „Kino”, Festiwal Filmowy w Gdyni, „Film & Kamera.

 

Więcej informacji: biuro@myslinski.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

15.09.2014