Premiera światowa filmu „Jak najdalej stąd” na festiwalu w San Sebastian

„Jak najdalej stąd”, najnowszy i drugi w karierze pełnometrażowy film Piotra Domalewskiego, bierze udział w 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Zostanie pokazany w sekcji Kutxabank-New Directors Award. Film dostał dotację Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Hiszpański festiwal odbędzie się w dniach 18-26 września. „Jak najdalej stąd” w San Sebastian trafił do sekcji, w której prezentowane są debiuty i filmy drugie cenionych twórców. Jego premiera światowa została wyznaczona na 23 września. Wcześniej był pokazywany w ramach Marche du Film w Cannes, a także w programie Works in Progress w Karlowych Warach. Polska premiera filmu odbędzie się 21 września, a do kin wejdzie cztery dni później.

Zobaczcie listę filmów zakwalifikowanych do Kutxabank-New Directors Award

Polsko-irlandzka koprodukcja

Film Domalewskiego to koprodukcja polsko-irlandzka. To drugi pełnometrażowy projekt w jego karierze po „Cichej nocy”, która przyniosła mu główną nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także Polskie Nagrody Filmowe Orły.

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski. W obsadzie filmu znaleźli się Zofia Stafiej, Kinga Preis i Arkadiusz Jakubik. Producentem polskim jest Akson Studio. Autorem zdjęć podobnie jak w „Cichej nocy” jest Piotr Sobociński jr.

18.09.2020