Premierowy pokaz serialu animowanego „Żubr Pompik”

W sobotę 30 września o godzinie 12:00 w warszawskiej Kinotece odbędzie się premierowy pokaz współfinansowanego przez PISF serialu animowanego „Żubr Pompik” powstałego na podstawie książek Tomasza Samojlika, wyprodukowanego przez polskie studio EGoFILM kierowane przez Ewelinę Gordziejuk.Podczas pokazu zaprezentowany zostanie zestaw siedmiu odcinków serialu o małym żubrze. Po seansie odbędzie się spotkanie z autorem książek o Pompiku Tomaszem Samojlikiem oraz z twórcami serialu, m.in. producentką Eweliną Gordziejuk i reżyserem Wiesławem Ziębą. Planowanych jest wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci!

„Żubr Pompik”

Gdzieś w głębinach dzikiej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie żuberek, jako że w porównaniu z rówieśnikami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny jak oni. Pompik jest jednak najbardziej ciekawskim zwierzęciem w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła i chce odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, Polinka, która jest żubrzyczką czynu – zamiast się zastanawiać jak coś działa woli biegać, skakać i samej wszystkiego doświadczyć. Żuberkami opiekują się troskliwi rodzicie Pomruk i Porada, zawsze gotowi służyć radą, pomocą lub… żartem!

Serial w zabawny sposób pokazuje prawdziwe życie leśnych zwierząt, ich zwyczaje, zachowania w różnych porach roku, a także problemy, z jakimi się borykają. Uczy też szacunku dla przyrody i rozbudza w młodych widzach chęć samodzielnego odkrywania jej tajemnic.

Serial „Żubr Pompik” jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Bilety można kupić w kasie Kinoteki lub przez Internet na stronie: kinodzieci.pl.

Oficjalna strona serialu: zubrpompik.pl

Informacja prasowa

28.09.2017