Premierowy sukces serialu ,,Wiking Tappi”

„Wiking Tappi” premierowe odcinki na festiwalu Kino Dzieci

Fot. Alicja Szulc 

Serial „Wiking Tappi” powstał na podstawie ukochanych przez dzieci książek autorstwa Marcina Mortki zilustrowanych przez Martę Kurczewską. Serię wyprodukowało polskie studio EGoFILM kierowane przez Ewelinę Gordziejuk – pomysłodawczynię serii. Premiera ,,Wikinga Tappiego” odbyła się podczas festiwalu Kino Dzieci i okazała się ogromnym sukcesem. Premierowy pokaz zakończył się długimi owacjami widzów. Seanse zgromadziły komplet widowni, a wszystkie bilety na pokazy festiwalowe zostały wyprzedane z wyprzedzeniem.  

Podczas premiery zaprezentowane zostały zestawy czterech odcinków serialu o Wikingu Tappim. Po seansie odbyło się spotkanie z autorami książek Marcinem Mortką i Martą Kurczewską oraz z twórcami serialu, m.in. producentką Eweliną Gordziejuk, reżyserem serii Andrzejem Piotrem Morawskim oraz animatorami ze studia EGoFILM. W trakcie premiery miało miejsce również wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci.

„Wiking Tappi”

Serial opowiada o przygodach Wikinga Tappiego  i jego przyjaciela reniferka Chichotka. Akcja filmu rozgrywa się we wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie, który ciągnie się nad brzegami Lodowej Zatoki. Tappi nie jest prawdziwym wikingiem, gdyż ani w głowie mu wymachiwanie mieczem. Jego największą bronią są uśmiech, życzliwość i pomysłowość. Tappi jest bowiem obrońcą Szepczącego Lasu i wszystkich jego mieszkańców. Nie pozwoli, by komukolwiek stała się krzywda i gotów jest pomóc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach.

Twórcy

Reżyserami odcinków serii są doświadczeni twórcy animacji tacy jak Andrzej Piotr Morawski, Łukasz Kacprowicz z Grupy Smacznego czy Marian Cholerek jak i młodzi utalentowani twórcy już docenieni za swój dorobek w Polsce i za granicą tacy jak Ewa Borysewicz, Tessa Moult-Milewska, Kacper Zamarło w duecie z Marcinem Podolcem,  Maciej Kur oraz Marcin Graj.

Autorem opracowania muzycznego serii jest Rafał Rozmus – polski kompozytor i dyrygent. Za opracowanie plastyczne na podstawie ilustracji Marty Kurczewskiej odpowiadała Marta Sieczak wraz z  liczną grupą plastyków pracujących przy produkcji. Art Directorem serii jest Jędrzej Sosnowik.

Obsada

Bohaterom „Wikinga Tappiego”, swoich niepowtarzalnych głosów użyczyli między innymi Piotr Fronczewski (Wiking Tappi), Antoni Pawlicki (Chichotek) oraz Elżbieta Kijowska (narrator).

Serial powstał w koprodukcji ze studiem Paris+Hendzel CO. oraz PRL Studio i jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Obecnie trwają przygotowania do pracy nad drugim sezonem serialu.

Więcej informacji o produkcji: www.wikingtappi.pl, www.egofilm.pl/projects/wiking-tappi/

Na podstawie informacji prasowej 


05.10.2018