Prestiżowe warsztaty EAVE w listopadzie w Warszawie

Jedne z najbardziej renomowanych na świecie warsztatów dla producentów filmowych EAVE tym razem goszczą w Warszawie. Odbędą się dniach 17-24 listopada.

 

EAVE (European Audiovisual Entrepreneurs) to organizowane od 20 lat warsztaty dla producentów filmowych. Organizatorom udało się połączyć proces szkolenia i rozwoju projektu filmowego, co później stało się wzorem dla wielu innych programów szkoleniowych.

Co roku podczas warsztatów EAVE rozwijanych jest około czterdziestu projektów, z czego blisko połowa jest później realizowana. Wielu z dotychczasowych uczestników prezentowało swoje filmy i odbierało nagrody podczas prestiżowych festiwali filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Locarno i Toronto.

 

Około pięćdziesięciu producentów filmów fabularnych i dokumentalnych bierze udział w trzech tygodniowych warsztatach, odbywających się w Luksemburgu oraz dwóch innych miastach europejskich. W tym roku są to Drogheda w Irlandii i Warszawa.

Warsztaty dają możliwość pracy z ekspertami nad poszczególnymi etapami projektu – podczas zajęć analizowane są scenariusze, dopracowywany budżet, rozważa się także aspekty prawne oraz strategię marketingową i techniki pitchingu. Podczas ostatniej sesji warsztatów, która w tym roku odbędzie się w Warszawie, uczestnicy przedstawią swoje projekty redaktorom, przedstawicielom funduszy filmowych i agentom sprzedaży.

 

W trakcie warsztatów EAVE w Warszawie będą się odbywać także wykłady i spotkania dla polskich profesjonalistów, tzw. Mini EAVE. Wszystkie wykłady, panele i spotkania są prowadzone w języku angielskim.

Polskim partnerem EAVE jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Projekt realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

15.10.2008