Prezentacja programu Ekran na Berlinale Talent Campus

11 lutego 2013 w ramach Berlinale Talent Campus Wajda Studio przygotowało śniadanie, podczas którego młodzi twórcy z całego świata dowiedzieli się o założeniach międzynarodowego programu Ekran. Wydarzenie było współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Berlinale Talent Campus

Berlinale Talent Campus (BTC) to wydarzenie adresowane do młodych twórców z całego świata, organizowane podczas jednego z najważniejszych międzynarodowych festiwali filmowych Berlinale.

300 młodych filmowców z całego świata

Co roku w BTC bierze udział ponad 300 młodych filmowców z całego świata. Stałym punktem Berlinale Talent Campus są codzienne wspólne śniadania dla około 300 osób, które stanowią doskonałą okazję do nawiązywania kontaktów branżowych w nieformalnej atmosferze. Każdego dnia gospodarzem śniadania jest inna instytucja, która ma szansę na promocję własnych działań.

Prezentacja w Berlinie

Podczas śniadania głos zabrali przedstawiciele Wajda Studio oraz PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wojciech Marczewski, Dyrektor Programowy Wajda Studio, przedstawił uczestnikom Berlinale Talent Campus ideę Wajda Studio, która w pełni realizuje się podczas programów takich, jak Ekran – gwarantujących kreatywną pre-produkcję i development projektów. Zwrócił także uwagę na wyjątkowość przedsięwzięcia – możliwość nakręcenia dwóch scen ze scenariusza z udziałem wybranych przez siebie aktorów, operatora i całej ekipy.

Program ze wsparciem PISF

Agnieszka Marczewska, Kierownik Ekranu, opowiedziała o szczegółach uczestniczenia w programie: jego międzynarodowym charakterze, wsparciu, jakie Ekran dostaje od programu Unii Europejskiej MEDIA Training i o partnerach: Fundacji Focal (Szwajcaria), Nordmedia (Niemcy), Austriackim Instytucie Filmowym, Chorwackim Instytucie Audiowizualnym. Izabela Kiszka-Hoflik, Pełnomocnik Dyrektora PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kierujący działem Współpracy Międzynarodowej, zwróciła uwagę na prestiż uczestniczenia w programach realizowanych przez Wajda Studio i Szkołę Wajdy oraz wyraziła satysfakcję, że Polski Instytut Sztuki Filmowej może wspierać tego typu działania.

 

Więcej infomacji o programie na stronie: www.wajdastudio.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

14.02.2013