Producers on the Move 2010 w Cannes

European Film Promotion, której głównym celem jest promocja filmów europejskich, przygotowuje się do tegorocznej, 11. edycji programu Producers on the Move, adresowanego do młodych, przedsiębiorczych i dobrze zapowiadających się producentów z Europy.

 

Na festiwalu filmowym w Cannes między 15 a 18 maja 2010 odbędzie się spotkanie 23 producentów wybranych przez organizacje członkowskie EFP.

 

Polskę reprezentować będzie wytypowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej Kamila Polit przedstawicielka Prasa & Film z filmem Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham”.

 

W ramach trzydniowego programu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z aspektami planowania, finansowania oraz promocji europejskich produkcji filmowych. W ramach programu, EFP daje unikalną możliwość uczestniczenia w wydarzeniach o charakterze networkingowym, takich jak spotkania i wymiana doświadczen z uczestnikami poprzednich edycji programu. Niemniej ważnym jest również możliwość zaprezentowania w formie ptichingu swoich najnowszych projektów. EFP kładzie największy nacisk na działania promocyjne i PR-owskie, przedstawiające młodych producentow międzynarodowej branzy filmowej oraz prasie.

Wielu z producentów, dzięki doświadczeniom zdobytym w ramach Programu, staje się autorami uznanych międzynarodowych koprodukcji oraz pochwalic się może licznymi nagrodami na międzynarodowych festiwalach. Inicjatywa Producers on the Move w ciągu ostatnich 11 lat stała się znakiem rozpoznawczym młodych, odnoszących sukcesy producentów.

Program Producers on the Move wspierany jest program Unii Europejskiej MEDIA.

Więcej informaci na stronach:

Informacja prasowa

23.04.2010