Program „30 Minut” kończy 10 lat

Program „30 Minut”, jeden z programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji w dniach 7 i 9 kwietnia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA)  w Warszawie odbędą się bezpłatne projekcje filmów.

30 Minut

Program „30 Minut”, w ramach którego produkowane są krótkometrażowe filmy fabularne, to jeden z najważniejszych programów dla młodych twórców realizowanych w Studiu Munka-SFP. Filmy w ramach programu powstają od 2006 roku. Dotychczas młodzi twórcy nakręcili już 78 produkcji, które były pokazywane i nagradzane na festiwalach w Cannes, Clermont-Ferrand, Cottbus, Palm Springs, Premiers Plans czy Locarno.

Bezpłatne projekcje filmów

W związku z okrągłymi urodzinami programu Studio Munka-SFP zaprasza w czwartek 7 kwietnia o godzinie 18.00 na pokaz czterech krótkometrażowych fabuł:

  1.  „Trójka do wzięcia”, reż. Bartosz Konopka
  2. „Aria Diva”, reż. Agnieszka Smoczyńska
  3. „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, reż. Kuba Czekaj
  4. „Portret z pamięci”, reż. Marcin Bortkiewicz

Po projekcji filmów odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi dziennikarka Tokfm – Patrycja Wanat. Wszyscy reżyserzy zaprezentowanych fabuł mają na swoim koncie już pełnometrażowe debiuty fabularne, które z sukcesem zostały przyjęte na polskich i zagranicznych festiwalach.

Z kolei w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 15.00 Studio Munka zaprasza na pokaz trzech zagranicznych fabuł, które w 2015 roku były nominowane do Oscara w kategorii Best Live Action Short Film:

  1. “Boogaloo & Graham”, reż. Michael Lennox
  2. “Parvaneh”, reż. Talkhon Hamzavi
  3. „The Phone Call”, reż. Mat Kirkby (laureat Oscara 2015)

Filmy będą miały polskie i angielskie napisy.

Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Miejsce: Narodowy Instytut Audiowizualny NInA, Wałbrzyska 3/5, Metro: Służew

Więcej na www.studiomunka.pl.

Informacja prasowa

15.03.2016