Program 38. edycji Forum Wokół Kina

Znamy już program 38. Forum Wokół Kina, które odbędzie się w dniach 9-11 grudnia 2014 w kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Forum Wokół Kina

to najważniejsze wydarzenie branży rozpowszechniania filmów w Polsce. Jego uczestnikami są dystrybutorzy, właściciele i pracownicy kin, agencje reklamowe, producenci sprzętu kinotechnicznego, przedstawiciele PISF i twórcy nagradzanych filmów. Odbywające się dwa razy w roku w różnych miastach Forum jest okazją do prezentacji oferty filmowej na najbliższe miesiące, debat o zmianach zachodzących na rynku kinowym, rozmów o nowinkach technicznych wyposażenia kin i wymiany doświadczeń.

Projekcje, wykłady i warsztaty

W ramach Forum we Wrocławiu odbędą się zarówno projekcje filmowe oraz prezentacje ofert dystrybutorów i firm branżowych, jak i panele dyskusyjne, wykłady, konsultacje i warsztaty. Uczestnicy będą mogli zobaczyć takie filmy jak: „Sils Maria” (Gutek Film), „Joanna” (Solopan), „Who Am I?” (Hagi Film), „Turysta” (Against Gravity), „Polskie gówno” (Next Film) oraz „The Little Death” (M2 Films). Będą mieli również okazję uczestniczyć w wykładach: „Nowe modele biznesowe w branży audiowizualnej” (Renaud Redien-Collot), „O widowni w trzech odsłonach” (Domenico La Porta), „Dystrybucja kina europejskiego – wyzwania i przyszłość” (Jakub Duszyński), „Rozwój widowni” (Agata Etmanowicz) oraz w warsztatach na temat promocji wydarzeń i budowaniu relacji z widownią, o tym jak współpracować z lokalną społecznością.

 

Liczba uczestników każdego wykładu ograniczona jest do 130 miejsc w sali (decyduje kolejność wejść do sali). Liczba uczestników każdego warsztatu ograniczona jest do 20 osób. Zapisy na warsztaty będą przyjmowane od 1 grudnia 2014. Zapisy przyjmuje Joanna Żak pod adresem mailowym j.zak@kinonh.pl (decyduje kolejność zgłoszeń). Osoby przyjęte na warsztaty otrzymają mailowe potwierdzenie. Warsztaty przeznaczone są dla akredytowanych uczestników Forum, którzy opłacili koszt akredytacji przed wysłaniem zgłoszenia.

 

Więcej informacji: www.kinonh.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

27.11.2014