Program szkoleń CPH:LAB czeka na zgłoszenia

Do 28 czerwca można składać wnioski do nowej edycji programu szkoleniowego CPH:LAB 2020/2021. Skierowany jest do twórców filmów dokumentalnych. Warsztaty odbywać się będą online, od połowy września 2020 do połowy stycznia 2021, a także w trakcie festiwalu CPH: DOX w Kopenhadze w dniach 23-25 ​​marca 2021 roku.

CPH:LAB to międzynarodowy program szkoleniowy utworzony przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych CPH:DOX w celu zwiększenia mobilności i procesów twórczych oraz rozwoju niskobudżetowego modelu finansowania filmów. Jest skierowany do twórców filmów dokumentalnych, którzy dobierani są w pary. W trakcie trwania programu mają oni czas na pracę nad swoim wspólnym projektem, który zostanie zaprezentowany na najbliższym festiwalu CPH:DPX w Danii (marzec 2021), gdzie będzie miał swoją światową premierę.

Najlepsze projekty będą miały szansę zostać pokazane na targach koproducenckich: Nordic Film Market na Göteborg International Film Festival, Paris Co-production Village, CineLink na Sarajevo Film Festival, Hong Kong Asian Film Financing Forum i Buenos Aires Lab. Produkcje realizowane podczas CPH:LAB otrzymują wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, DFI Filmworkshop, Swedish Film Institute, Norwegian Film Institute, Croatian Audiovisual Centre, Lithuanian Film Centre i Irish Film Board. CPH:LAB jest współfinansowany przez program Creative Europe Media and Duński Instytut Fimowy.

Więcej informacji: www.cphlab.dk.

09.06.2020