Trwają nabory do międzynarodowych programów branżowych

Zapraszamy do zgłaszania udziału w programach towarzyszących Marché du Film w Cannes, Producers on the Move oraz Producers Network, a także w First Cut Lab Poland. Zapewniamy jednocześnie, że pomimo wprowadzenia w Polsce stanu epidemii, PISF nadal wypełnia swoje zadania statutowe w obszarze współpracy międzynarodowej.

Rozwiewając zrozumiałe wątpliwości dotyczące zbliżających się wydarzeń, w oparciu o konsultacje międzynarodowe, zapewniamy, że programy towarzyszące Marché du Film w Cannes, Producers on the Move (14-18 maja) oraz Producers Network (13-19 maja) odbędą się planowo w przeniesieniu na platformę online.

W związku z tym informujemy, że nabór na Producers Network zostaje przedłużony do 13 kwietnia br.

Program Goes to Cannes również odbędzie się online w nowych datach targów Marché du Film. Festiwal Filmowy w Cannes, zaplanowany na 12-23 maja, zostaje przeniesiony najprawdopodobniej na koniec czerwca.

Katalogi New  Polish Films i New Polish Shorts 2020

Przypominamy również o możliwości aktualizacji danych o Państwa projektach, jak również przesłania nowych zgłoszeń do katalogów New  Polish Films i New Polish Shorts 2020. Katalogi prezentujące najnowsze polskie produkcje pełno i krótkometrażowe będą dostępne na stronie PISF w dwóch plikach PDF.

First Cut Lab

Do 27 maja trwa nabór na First Cut Lab – program współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, skierowany do twórców polskich filmów fabularnych na etapie montażu. Tegoroczna edycja warsztatów odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 – 27 lipca w ramach wydarzenia branżowego Polish Days na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty.

O pozostałych inicjatywach oraz wydarzeniach będziemy Państwa informować na bieżąco.

02.04.2020