Projekt Animacja: obraz i muzyka

15 września ruszył projekt Muzeum Kinematografii w Łodzi Animacja: obraz i muzyka, którego celem jest zwrócenie uwagi na różnorodne i niezwykle ciekawe związki obrazu i muzyki w filmie animowanym.

 

Do 15 października 2011 w Łodzi odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, m.in. warsztaty animacji dla dzieci, promocja książki Jerzego Armaty „Z Armatą na Wilka. Animowany blues Mariusza Wilczyńskiego”, retrospektywa filmów Mariusza Wilczyńskiego, warsztaty dla młodzieży niewidomej i niedowidzącej „Animacja wyobraźni”, wykład Daniela Szczechury czy widowisko „Bitwa jak się patrzy”.

 

Przez cały okres trwania projektu, w kinie Kinematograf prezentowane będą „muzyczne” i „malarskie” filmy zrealizowane przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz w Telewizyjnym Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu.

 

Głównym organizatorem projektu Animacja: obraz i muzyka jest Muzeum Kinematografii w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, PWSFTviT, Akademii Muzycznej w Łodzi, Festiwalu Nowe Horyzonty, Telewizyjnego Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu.

 

Więcej informacji na stronie: www.kinomuzeum.pl.

 

Informacja prasowa

16.09.2011