Projekt "Mój Przyjaciel Film"

Fundacja Generator zaprasza dzieci w wieku od 8 lat oraz starsze na kolejną odsłonę cyklicznych spotkań filmowych i warsztatów „Mój Przyjaciel Film”.

 

Projekt „Mój Przyjaciel Film” potrwa do 26 października. Spotkania oraz warsztaty odbywają się również w 9 miastach Polski: Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Augustowie, Gliwicach, Elblągu i Zielonej Górze.

 

W Warszawie spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00 w siedzibie Fundacji Generator (ul. Dobra 14/16). Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy – zgłoszenie należy wysłać na adres karolina@kinoterapia.pl. Terminy i miejsca replik znajdują się na stronie www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl.

 

Mój Przyjaciel Film to niepowtarzalna okazja zapoznania dzieci z kinem, które bardzo rzadko gości na ekranach polskich kin. Wszystkie filmy prezentowane w projekcie to produkcje europejskie, nagradzane na licznych festiwalach, a główne role zagrały w nich dzieci.

Znakomite europejskie kino dla najmłodszych

– Chcieliśmy stworzyć alternatywę do wielkich produkcji pokazywanych najczęściej w kinowych multipleksach. Oglądanie filmów Disneya czy Pixara buduje mylne przekonanie, że właśnie takie powinno być kino dla dzieci. Tymczasem w Europie powstaje mnóstwo świetnych filmów, w których to zwykłe dzieci a nie animowane, wymyślone postacie są w centrum uwagi. Młodzi widzowie mogą identyfikować się z bohaterami tych opowieści bo przeżywają oni podobne emocje i sytuacje. Zachęcamy dzieci do pójścia do kina z rodzicami, a po seansach do wzięcia udziału w warsztatach – mówi Lucyna Zembowicz z fundacji Generator, organizatora projektu.

Dla dzieci od 8 do 10 lat

W towarzyszących pokazom warsztatach psychoedukacyjnych mogą wziąć udział dzieci w wieku od 8 do 10 lat. Ich celem jest zabawa poprzez którą dzieci będą mogły rozwinąć swoje umiejętności społeczne i emocjonalne. Projekt „Mój Przyjaciel Film” jest realizowany przez Fundację Generator we współpracy z Festiwalem Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Źródło informacji: www.wiadomosci.ngo.pl.

09.10.2013