"Proszę słonia" po rekonstrukcji w kinach

4 grudnia 2015 na ekrany polskich kin wejdzie animowany film dla dzieci „Proszę słonia” w reżyserii Witolda Giersza po cyfrowej rekonstrukcji, która była współfinansowana przez PISF.

„Proszę słonia”

„Proszę słonia” to pełnometrażowy film animowany dla dzieci o przygodach porcelanowego słonia. Pinio odnalazł Dominika na strychu, karmił go witaminami, dzięki którym słoń urósł i ożył. Choć „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, z dużym można przeżyć wiele fascynujących przygód. Pinio i Dominik radzą sobie z urzędnikami, jadą na wycieczkę za miasto, pokonują bandytów, zmieniają oblicze miejscowego zoo oraz uciekają właścicielowi cyrku. Wszystko im się udaje, ponieważ doskonale się rozumieją.

Reżyserem filmu jest Witold Giersz. Obraz powstał na podstawie ksiązki „Proszę słonia” autorstwa Ludwika Jerzego Kerna, który jest również autorem dialogów w filmie. Animacja została zrealizowana w 1978 roku w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie. Premiera filmu odbyła się kwietniu 1979 roku. W 1968 został zrealizowany serial animowany dla dzieci o tym samym tytule. 

Film uzyskał nowe życie dzięki cyfrowej rekonstrukcji obrazu i dźwięku. Jego wielkim atutem jest doskonały dubbing w wykonaniu wyśmienitych aktorów: Ireny Kwiatkowskiej, Wiesława Michnikowskiego, Ludwika Benoita.

Rekonstrukcja cyfrowa ze wsparciem PISF

Rekonstrukcja cyfrowa została wykonana przez TPS Film Studio, Skłodowski Studio Dźwiękowe, all DOTS, Chimney Poland i była współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Premiera kinowa 4 grudnia

Film animowany „Proszę słonia” po cyfrowej rekonstrukcji wejdzie na ekrany polskich kin 4 grudnia 2015. Dystrybutorem filmu jest Żółty Szalik.

Profil filmu na FB www.facebook.com/prosze.slonia.

Na podstawie informacji prasowej

18.11.2015