Przedłużony nabór zgłoszeń na Kino Dzieci.Lab

Do 27 października przedłużony został nabór zgłoszeń do międzynarodowego programu rozwoju projektów filmowych i seriali dla młodego widza Kino Dzieci.Lab. Program jest częścią festiwalu Kino Dzieci i jest współfinansowany przez PISF.

Kino Dzieci.Lab to program przeznaczony dla scenarzystów i producentów, którzy chcą pracować nad projektem filmu lub serialu (aktorskiego, animowanego, dokumentalnego) od pomysłudo zaawansowanej wersji scenariusza oraz wstępnych założeń produkcyjnych. W programie mogą brać udział projekty z krajów europejskich. W ramach Kino Dzieci.Lab zaplanowane są 4 sesje stacjonarne i sesje online; w programie weźmie udział 12 grup (scenarzysta + reżyser). Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, a koszt całego programu to 1600 euro (organizator pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia).

Wśród filmów rozwijanych podczas warsztatów były m.in. obie części „Tarapatów” Marty Karwowskiej, „Skarbek” Tomasza Jurkiewicza, do którego zdjęcia zakończyły się latem, oraz nagrodzony w konkursie Script Pro „Detektyw Bruno” Mariusza Paleja i Magdaleny Nieć.

Aby zgłosić chęć udziału w Kino Dzieci.Lab należy wypełnić w języku angielskim zgłoszenie dostępne na stronie: https://www.kidskinolab.pl/registration/

23.10.2020