Przedłużony termin składania aplikacji na warsztaty EAVE 2012

Do 7 października 2011 przedłużono termin składania aplikacji na Europejskie Warsztaty Producentów EAVE 2012.

EAVE

EAVE (European Audiovisual Entrepreneurs) jest jedną z najważniejszych organizacji oferujących szkolenia dla producentów w Europie, znaną ze słynnych Europejskich Warsztatów Producentów EAVE.

Warsztaty dla producentów

Warsztaty są adresowane do producentów filmów fabularnych i dokumentalnych, którzy posiadają doświadczenie producenckie we własnym kraju i chcą poszerzyć działalność o koprodukcje międzynarodowe i produkcję filmową w innych krajach europejskich.

 

Są również otwarte dla przedstawicieli redakcji filmowych publicznych i prywatnych nadawców telewizyjnych, przedstawicieli funduszy filmowych, organizatorów targów filmowych i związanych z przemysłem filmowym przedstawicieli administracji publicznej chcących zapoznać się ze współczesnymi wymaganiami koprodukcji filmowych.

Jak to działa?

Pięćdziesięciu uczestników z UE i krajów stowarzyszonych zostaje wyselekcjonowanych do udziału w rocznym szkoleniu, które trwa trzy tygodnie. Podczas pierwszych dwóch warsztatów, w marcu i czerwcu, uczestnicy pracują z profesjonalistami z każdej dziedziny, jaka jest wymagana do dobrego przygotowania projektu: ekspertami od analizy scenariusza, specjalistami od produkcyjnego i finansowego rozwoju projektu, doradcami od pitchingu, prawnikami, specjalistami od marketingu.

 

W trzecim warsztacie, w październiku, bierze udział 40-50 przedstawicieli redakcji filmowych najważniejszych europejskich nadawców telewizyjnych, przedstawicieli regionalnych i narodowych funduszy filmowych, agentów sprzedaży, dystrybutorów, producentów filmowych. Podczas kilkudniowej sesji pitchingowej rozmawiają z uczestnikami o indywidualnych projektach i planach zawodowych – jest to unikalna okazja przedstawienia siebie i swoich projektów najważniejszym europejskim graczom rynku filmowego.

Korzyści z udziału w warsztatach

Absolwenci warsztatów mają okazję dołączyć do unikalnej sieci aktywnych europejskich producentów filmowych, stanowiących kręgosłup europejskiego przemysłu filmowego. Mają również możliwość skorzystania z partnerstwa EAVE z największymi festiwalami i targami filmowymi świata.

 

Więcej informacji na stronie: www.eave.org/programmes/european-producers-workshop-2012.

 

Informacja prasowa

05.10.2011