Przegląd filmów Andrzeja Munka

Dla upamiętnienia 50. rocznicy śmierci Andrzeja Munka, Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza na specjalny przegląd filmów reżysera, który odbędzie się w dniach 12-16 września 2011 w Kinie Kultura w Warszawie oraz od 26 do 30 września 2011 w kinie Polonia w Łodzi.

 

Mimo krótkiej kariery filmowej i przedwczesnej śmierci, Andrzej Munk jest uznawany za twórcę wybitnego, jednego z czołowych przedstawicieli polskiej szkoły filmowej.

 

Przez pięć dni kinowa publiczność w Warszawie i Łodzi będzie mogła przypomnieć sobie fabularne dokonania reżysera. W programie przeglądu znalazły się filmy, które na stałe weszły do kanonu arcydzieł polskiej kinematografii: „Zezowate szczęście”, „Eroica”, „Błękitny krzyż”, „Człowiek na torze” i „Pasażerka”.

 

Projekcje filmów Munka poprzedzą pokazy krótkich metraży zrealizowanych w Studiu jego imienia, działającym w ramach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Będą to fabuły, filmy dokumentalne i animacje, wyprodukowane w ramach specjalnych programów dla młodych twórców („30 minut”, „Młoda animacja”, „Pierwszy dokument”), wielokrotnie pokazywane i nagradzane na festiwalach polskich i zagranicznych.

Więcej informacji o przeglądzie na stronie: www.sfp.org.pl.

 

Informacja prasowa

30.08.2011