Przegląd filmów o fotografii w Iluzjonie

Z okazji 5. urodzin Fototeki – serwisu prezentującego scyfryzowane zasoby fotograficzne Filmoteki Narodowej w dniach 28-31 stycznia w warszawskim kinie Iluzjon odbędzie się Przegląd Filmów o Fotografii Oto Foto.


Fotos Story

Przegląd zainauguruje spotkanie Fotos Story podczas którego Renata Pajchel i Wiesław Zdort opowiedzą o specyfice zawodu fotosisty. W programie przeglądu znalazły się nowsze i starsze propozycje. Wśród polskich filmów widzowie zobaczą m.in. W programie przeglądu znalazły się dokumenty o fotografii i jej twórcach, m.in.: „Punkt widzenia” Kazimierza Karabasza oraz „Lewą połowę twarzy” Marcina Bortkiewicza.

Nowa odsłona serwisu Fototeki

Z okazji 5. rocznicy powstania Fototeki zaprezentuje się ona w nowej odsłonie. Fototeka powstaje w oparciu o materiały zdjęciowe pochodzące ze zbiorów Filmoteki Narodowej. Obecnie na portalu znajduje się blisko 170 000 zdjęć, związanych z ponad 2200 tytułami filmowymi. W serwisie dostępne są również zdjęcia ponad 5000 polskich filmowców i aktorów.

Ceny biletów: 12-17 zł, rezerwacje przyjmowane są pod numerem telefonu: 22 462 72 60 lub drogą elektroniczną: iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl.

Więcej informacji: www.iluzjon.fn.org.pl.

14.01.2015