Przegląd Filmów Żeglarskich

W dniach 19-20 listopada 2011 w kinie Wisła w Warszawie, odbędzie się Przegląd Filmów Żeglarskich.

Filmy o żeglarstwie

W ciągu dwóch dni przeglądu zostaną zaprezentowane filmy dotyczące ważnych wydarzeń w historii żeglarstwa: archiwalne polskie filmy, które nie były nigdzie pokazywane przez ostatnich kilkanaście lat, nowe obrazy wyprodukowane w ostatnich latach przez młodych reżyserów i filmy dotyczące wydarzeń z historii światowego żeglarstwa.

 

Premiera filmu „Kruzenshtern”


W czasie przeglądu odbędzie się premiera dokumentu Macieja Cuske „Kruzenshtern”. Film pokazuje losy uczniów rosyjskiej Bałtyckiej Akademii Rybołówstwa, którzy biorą udział w ich pierwszym w życiu szkoleniowym rejsie na pokładzie „Kruzenshtern”, jednego z największych żaglowców na świecie. Ekipa filmowa towarzyszyła studentom w dwóch etapach rejsu od Kaliningradu do Santa Cruz i od Rostocku do Kaliningradu.

 

Spotkania i warsztaty


Projekcjom będą towarzyszyć zapowiedzi i opowieści twórców i bohaterów prezentowanych filmów. Będzie to okazja do rozmów na żeglarskie oraz filmowe tematy. Oprócz pokazów podczas przeglądu odbędą się również warsztaty „Morze i film”, poświęcone specyfice robienia zdjęć i kręcenia filmów na morzu, które poprowadzi Andrzej Radomiński.

 

Więcej informacji o przeglądzie na stronie: www.jachtfilm.pl.

 

Informacja prasowa

04.11.2011