Przegląd "Współczesne Kino Słowackie" w Katowicach

W dniach 23-26 listopada w Katowicach odbędzie się przegląd kinematografii słowackiej, prezentujący publiczności jedne ze słynniejszych i wielokrotnie nagradzanych filmów fabularnych i krótkometrażowych współczesnych twórców.

Impreza pod patronatem Agnieszki Holland i Ambasadora Republiki Słowackiej w Polsce

Cztery dni z kinem słowackim odbędą się pod patronatem Agnieszki Holland oraz Ambasadora Republiki Słowackiej w Polsce – Basila Grivasa. Podczas wieczoru otwarcia widzowie będą mieli okazję spotkać się również z twórcami: reżyserką Ivaną Sebestovą („Snow”, „Four”), reżyserką Zuzanną Liovą
(„The House”) oraz aktorką Judit Bardos („The House”).

Przegląd w ramach 22. festiwalu Ars Cameralis

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie VLNA z Bratysławy odpowiedzialne za autorski wybór i koncepcję merytoryczną przeglądu. Wydarzenie odbywa się w ramach 22. edycji Festiwalu Ars Cameralis. Wśród prezentowanych tytułów znajdą się m.in.: „Slepé lásky/Blind love/Ślepa miłość” – zdobywca nagrody CICAE Art Cinema Award, nominowany w 2008 do Oscara w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny czy krótkometrażowy „Štyri/The four/Cztery”, zdobywca Nagrody Słowackiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu animowanego zrealizowanego w latach 2006-2007.

 

Więcej informacji: www.arscameralisfestiwal.pl.

04.11.2013