Przegląd "Wypalone Kino" w Łodzi

„Kawa i papierosy”, „Coco Chanel”, „Dziękujemy za palenie” to tylko trzy z sześciu filmów, które zaprezentowane zostaną w Łodzi podczas II Przeglądu Filmowego „Wypalone Kino” organizowanego przez Stowarzyszenie Manko.

 

Celem zorganizowania tego rodzaju imprezy kulturalnej, jest przede wszystkim pokazanie jak zmieniało się postrzeganie palenia papierosów na przestrzeni XX wieku. Przegląd ma charakter głównie edukacyjny i odzwierciedla przede wszystkim wyobrażenia, jakie występowały nie tylko w kulturze, ale również w społeczeństwie.

 

Charakter edukacyjny pozwoli na wywołanie dyskusji, wyciągnięcie wniosków jak również zmobilizuje do przemyśleń na temat istnienia papierosa w Kinie.

 

Liczne konkursy oraz filmy przeplatane wypowiedziami znanych prelegentów mają na celu zmobilizować młodych jak i dojrzałych widzów do refleksji nie tylko nad filmem, ale również ideą takiego przedsięwzięcia.

Pomysłodawca II Przeglądu Filmowego zaprasza na 3 dniowy przegląd filmów z papierosem w tle już od 20 do 22 października do Kina Polonia w Łodzi.

 

Więcej informacji o przeglądzie: www.kinopolonia.com.pl.

 

Informacja prasowa

07.10.2010