Przeglądy filmów Krzysztofa Kieślowskiego w Belgii

W tym roku mija 20. rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego. Pokazy filmów reżysera w Belgii stanowią hołd dla twórczości polskiego twórcy.

Filmy Krzysztofa Kieślowskiego na Klarafestival

W dniach 9-13 marca podczas Klarafestival publiczność zobaczy wszystkie 10 filmów z cyklu „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego. Projekcjom filmów towarzyszyć będzie konferencja poświęcona roli muzyki Zbigniewa Preisnera w filmach Krzysztofa Kieślowskiego oraz relacji między religią i polską muzyką w XX w. Dodatkową atrakcją festiwalu będzie koncert złożony z muzyki do dzieł polskiego reżysera, autorstwa Zbigniewa Preisnera, który osobiście zadyryguje NFM Filharmonią Wrocławską oraz Chórem NFM.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie: www.culturepolonaise.eu/3,3,680,en,KIESLOWSKIs_DECALOGUE_in_images_and_music?ic=50.

Retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego w Antwerpii

Od 3 marca do 29 kwietnia w Antwerpii odbędzie się retrospektywa filmów Krzysztofa Kieślowskiego. W programie znalazły się krótkometrażowe i długometrażowe filmy polskiego reżysera. Gościem specjalnego spotkania poświęconego twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, zorganizowanego przez Instytut Polski będzie Krzysztof Zanussi, reżyser, scenarzysta oraz dyrektor Studia Filmowego TOR.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: www.culturepolonaise.eu/3,3,686,en,Kieslowskis_films_retrospective_in_Antwerp?ic=50

25.02.2016