"Przytulam, bo lubię" - ruszył projekt inspirowany serialem "Przytul mnie"

Ruszył ogólnopolski projekt „Przytulam, bo lubię”, inspirowany serialem animowanym dla dzieci „Przytul mnie”. 

Konkurs plastyczny i pokazy serialu 

W ramach projektu „Przytulam, bo lubię” organizowany jest ogólnopolski konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat oraz specjalne, bezpłatne seanse wybranych odcinków serialu „Przytul mnie” w reżyserii Mateusza Jarmulskiego, którym towarzyszyć będą atrakcje dla całych rodzin. Projekt będzie realizowany do czerwca w kilkudziesięciu miejscowościach i miastach na terenie całego kraju.

Organizatorzy projektu

Za koordynację projektu odpowiada MOMAKIN, a jego Partnerami są telewizja PULS 2 oraz player.pl. Współorganizatorami projektu są domy kultury i współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej kina studyjne w blisko 30 miejscowościach i miastach w całej Polsce. Patronat medialny nad akcją objął portal CzasDzieci.pl.

Regulamin konkursu znajduje się na stronach internetowych współorganizatorów wydarzenia. Pełną listę kin i domów kultury uczestniczących w projekcie „Przytulam, bo lubię” można znaleźć na stronie wydarzenia w serwisie Facebook (www.fb.com/HugMeSeries).

Serial animowany „Przytul mnie”

Inspiracją dla projektu „Przytulam, bo lubię” jest premiera najnowszego polskiego serialu animowanego „Przytul mnie” kierowanego do dzieci w wieku 4-6 lat, który od 15 kwietnia można oglądać w sobotnie poranki od godziny 8:30 na kanale telewizyjnym PULS 2. Serial został zrealizowany na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak. Za produkcję serii w reżyserii Mateusza Jarmulskiego odpowiada warszawskie studio Animoon, a autorem scenariusza jest Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji jak „Shrek”, „Sing” i „Madagaskar”. Serial „Przytul mnie” to jedyna polska produkcja nominowana w kategorii filmów telewizyjnych podczas tegorocznej edycji jednego z najważniejszych festiwali filmów animowanych w Annecy.

Informacja prasowa 

26.04.2017