"Psie Pole" i "Ida" na 5. MFF w Odessie

11 lipca rozpocznie się 5. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie. W programie wydarzenia znalazły się filmy współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Psie Pole” w Konkursie Głównym

W tym roku w Konkursie Głównym zostanie zaprezentowanych 12 filmów fabularnych z całego świata. Wśród nich znalazło się współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Psie Pole” w reżyserii Lecha Majewskiego.

„Ida” w sekcji Festivals of Festivals

Widzowie festiwalu zobaczą również współfinansowaną przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej „Idę” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Obraz zostanie zaprezentowany w pozakonkursowej sekcji „Festivals of Festivals”, w której znalazły się filmy nagradzane na najważniejszych światowych festiwalach. 

Focus on Poland

W ramach Film Industry Office 15 lipca w godz. 15.00-17.00 odbędzie się prezentacja „Focus on Poland”. Robert Baliński z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zaprezentuje polski rynek filmowy i system finansowania filmów w Polsce. Stefan Ludyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego, poprowadzi masterclass „Film producers at festivals and markets. Taking most of all”. 

 

Spotkanie ukraińskich kin – Film Market

 

Kolejnym wydarzeniem festiwalu będzie spotkanie ukraińskich kin – Film Market. W programie spotkania zaplanowano warsztaty na temat nowoczesnego prowadzenia kina, które poprowadzi Maria-Magdalena Gierat z Kina Pod Baranami w Krakowie. Celem wystąpienia jest przedstawienie nowych sposobów zdobywania widowni, zaprezentowanie niestandardowych działań promocyjnych, strategii oraz kanałów komunikacji.

 

Podczas festiwalu odbędzie się również polsko-ukraińskie forum koprodukcyjne, w którym udział wezmą m.in. Andrzej Jakimowski, Klaudia Śmieja, Roman Jarosz, Feliks Pastusiak i Katarzyna Sarnowska.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: oiff.com.ua.

 

Paulina Bez

04.07.2014

Galerie zdjęć