"Psie Pole" we włoskich kinach

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Psie Pole” w reżyserii Lecha Majewskiego wejdzie na ekrany włoskich kin 17 kwietnia 2014.

Nowy film Lecha Majewskiego we Włoszech

Włoskim dystrybutorem filmu „Psie Pole” jest Cecchi Gori Home Video. Włoski tytuł filmu to „Onirica”. Obraz wejdzie na ekrany kin we Włoszech 17 kwietnia 2014.

Przedpremierowy pokaz na MFF w Bari

Przedpremierowy pokaz filmu „Psie Pole” Lecha Majewskiego odbędzie się 7 kwietnia 2014 podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bari. Obraz zostanie zaprezentowany w ramach Panoramy Filmów Zagranicznych.

„Psie Pole”

Adam porzuca pracę wykładowcy literatury symbolicznej na uczelni i zostaje kasjerem w supermarkecie. Ale tak naprawdę chce tylko spać, uciekając od bolesnej rzeczywistości. Jedyną lekturą tego mrocznego czasu staje się „Boska Komedia” Dantego. I to jej fragmenty nadają sens codzienności.

Film ze wsparciem PISF

Reżyserem i autorem scenariusza „Psiego Pola” jest Lech Majewski („Młyn i krzyż”, „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Angelus”, „Wojaczek”. Producentem obrazu jest Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius, a koproducentami Cecchi Gori Home Video, Bokomotiv Filmproduktion AB, Silesia-Film, Odeon Rybarczyk Productions, 24 Media, emAudio. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Światowym agentem sprzedaży „Psiego Pola” jest Wide Management.

 

Włoski profil filmu na Facebooku: www.facebook.com/Oniricailfilm.

 

Paulina Bez

01.04.2014