Powołano radę programową NCKF

Powołano radę programową Narodowego Centrum Kultury Filmowej.

Skład rady programowej 

W skład rady programowej Narodowego Centrum Kultury Filmowej weszli: dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka; przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – kulturoznawca i filmoznawca dr hab. Tomasz Majewski oraz dr hab. Paweł Siedlik i Sławomir Kalwinek, wykładowcy Szkoły Filmowej w Łodzi; desygnowani przez prezydent miasta Łodzi Hannę Zdanowską: rektor łódzkiej Szkoły Filmowej prof. Mariusz Grzegorzek i kompozytor Jan A.P. Kaczmarek; rekomendowani przez stowarzyszenia twórcze: przewodnicząca Sekcji Krytyków Związku Artystów Scen Polskich Krystyna Piaseczna i prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich reżyser Jacek Bromski oraz desygnowany przez dyrektora EC1 scenograf Allan Starski.

Rada po raz pierwszy ma zebrać się w drugiej połowie listopada.

NCKF

NCKF to instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Łódź. Oficjalnie rozpoczęła działalność na początku 2016 roku. Po zakończeniu inwestycji planowanej na lata 2016-2019 ma stać się centralnym w Polsce i unikatowym w tej części Europy ośrodkiem kulturalnym i edukacyjno-ekspozycyjnym dla osób zainteresowanych światem filmu i kulturą audiowizualną.

Na terenie NCKF pojawią się trzy multimedialne, interaktywne i narracyjne ekspozycje dotyczące historii kina polskiego, przemian technologii audiowizualnych i sposobów realizacji filmu. Zgodnie z planami, w Centrum organizowane będą wystawy czasowe, znajdzie się w nim też nowoczesna biblioteka multimedialna poświęcona filmowi i trzy sale kinowe.

Źródło informacji: PAP, http://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/lodz-powolano-rade-programowa-narodowego-centrum-kultury-filmowej

26.10.2016