"Reakcja łańcuchowa" w kinach

8 grudnia 2017 na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF debiut „Reakcja łańcuchowa” w reżyserii Jakuba Pączka. 

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami

„Reakcja łańcuchowa” to fabularny debiut Jakuba Pączka. „To film, który opowiada historie oparte na prawdziwych wydarzeniach i ich uczestnikach, którzy są w tym samym wieku. Każda z postaci miała jakiś prawdziwy pierwowzór. Pewne rzeczy wydarzyły się, inne wciąż się dzieją…” mówi o swoim filmie reżyser. 

„Reakcja łańcuchowa”

Trójka trzydziestolatków, jest o krok od życiowego przełomu, który odmieni ich świat na zawsze. Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. Policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać. 

Twórcy

Reżyserem i autorem scenariusza jest Jakub Pączek. Autorem zdjęć jest Piotr Śliskowski. Producentem filmu jest Studio Filmowe Kadr. „Reakcja łańcuchowa” była współfinansowana przez PISF.

W rolach głównych w filmie zagrali aktorzy młodego pokolenia: Tomasz Włosok („Jestem mordercą”), Małgorzata Mikołajczak („Legendy polskie. Smok”) i Bartosz Gelner („Płynące wieżowce”, „Sala samobójców”). Na ekranie partnerują im m.in. Anna Radwan, Magdalena Popławska, Andrzej Mastalerz i Janusz Chabior. 

Konkurs Główny na 42. FPFF w Gdyni

Film „Reakcja łańcuchowa” była jedną z produkcji, które zakwalifikowały się do Konkursu Głównego na 42. Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni.

Premiera kinowa 8 grudnia

Debiut Jakuba Pączka wszedł na ekrany kin 8 grudnia 2017. Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

Na podstawie materiałów dystrybutora 


08.12.2017