Recoupment Plan w produkcji filmowej

Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych ogłosiła nabór na pierwsze w tym roku warsztaty w ramach Sprawnej Produkcji 2017 – Mini-Meet: praktyczne ćwiczenia na umowie, prowadzone przez mec. Krzysztofa Czyżewskiego i Alicję Grawon-Jaksik.

Warsztaty

W trakcie spotkania Mini-Meet „Recoupment Plan w produkcji filmowej – najczęstsze modele podziału przychodów i zysków” uczestnicy porozmawiają o tym:

  • czym jest recoupment plan;
  • w jaki sposób można go rozpisać;
  • jakie są jego najczęstsze modele (w tym przykłady zagraniczne);
  • przećwiczą różne warianty

Warsztaty odbędą się 28 kwietnia (piątek) godz. 10:00 – 14:00 w siedzibie KIPA przy ul. Chełmskiej 21 bud. 28c.

Dla kogo?

Dla maksymalnie 12 producentów, zarówno członków KIPA jak i podmiotów niezrzeszonych (w przypadku większej liczby zgłoszeń organizatorzy dokonają selekcji). Mini-Meet bazuje na konkretnych case studies, stąd planowana kameralna grupa uczestników.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić dostępny na stronie audiowizualni.pl formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres biuro@kipa.pl w temacie maila wpisując ‚Mini-Meet’. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 24 kwietnia. O udziale w warsztatach decydować będzie kolejność.

Prowadzący

Warsztaty poprowadzi mec. Krzysztof Czyżewski z Kancelarii Adwokackiej Czyżewscy. Wspólnik, adwokat, od kilkunastu lat zajmujący się prawem własności intelektualnej. Świadczy usługi przede wszystkim dla podmiotów działających w obszarze: filmu, mediów, prasy, książki, reklamy, rozrywki, IT, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Drugi główny obszar praktyki Krzysztofa Czyżewskiego to prowadzenie sporów sądowych, w postępowaniach cywilnych, gospodarczych i karnych. Pełni funkcję arbitra Sądu Arbitrażowego Rynku Audiowizualnego przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych. Były arbiter Komisji Prawa Autorskiego.

Warsztaty Mini-Meet odbywają się dzięki dofinansowaniu PISF – Polskiego Instytut Sztuki Filmowej, w ramach całorocznego cyklu szkoleń i warsztatów producenckich „KIPA Sprawna Produkcja 2017”.

Informacja prasowa

13.04.2017