Regiofund - nabór na warsztaty "Młody producent"

Do 25 września trwa nabór na warsztaty „Młody producent”, które odbędą się podczas 1. edycji Regiofund w Katowicach.

Warsztaty „Młody producent”

Warsztaty „Młody producent” pomagają zrobić pierwszy krok w świecie produkcji zarówno studentom i absolwentom szkół filmowych jak i młodym profesjonalistom, którzy funkcjonują już w zawodzie bez stosownej edukacji.

Organizatorzy warsztatów chcą pokazać uczestnikom, jak wygląda praca producenta kreatywnego z autorem tekstu i z reżyserem w okresie rozwoju projektu. Nauczą, jak analizować, omawiać i przepracowywać scenariusz, budować team, czerpać z wzajemnych z doświadczeń. Pomogą budować relacje, które potem procentują w okresie pracy nad filmem. Pokażą, na czym polega prezentacja projektu, uczą pitchingu i zapraszają na sesję pitchingową

Warsztat mocno związany jest z programem Forum Regiofund, dzięki czemu studenci mają możliwość bezpośredniego poznania branży filmowej. Warsztaty odbywają się w języku polskim.

Program warsztatów

Oś programową „Młodego producenta” stanowią zajęcia skierowane do teamu skupionego wokół producenta (producent, scenarzysta, reżyser). Na całość pięciodniowych warsztatów składają się następujące elementy:

  • analiza scenariusza;
  • spotkania z profesjonalistami w formule case study;
  • warsztat z wypełniania wniosków;
  • trening pitchingu;
  • publiczna sesja pitchingowa

Nabór zgłoszeń na warsztaty potrwa do 25 września 2017. Warsztaty „Młody producent” odbędą się podczas 1. edycji Międzynarodowego Forum Koprodukcyjnego Regiofund w Katowicach (4-7.10.2017). 

Źródło informacji: forumregiofund.pl/warsztaty-mlody-producent.

05.09.2017