Rejestracja ekip na 48 Hour Film Project

W dniach 9 – 17 maja w Katowicach odbędzie się druga edycja 48 Hour Film Project. W tym roku organizatorzy konkursu przyjęli zasady kto pierwszy ten lepszy, dlatego już teraz zapraszają chętne ekipy do rejestracji.

Idea konkursu

Ideą konkursu jest napisanie, nakręcenie, zmontowanie i oddanie gotowego filmu, w którym musi się znaleźć symbol Katowic. Na to wszystko uczestnicy mają tylko 48 godzin. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy geograficznych. O dalszych szczegółowych wymaganiach uczestnicy dowiedzą się podczas KickOffu 9 maja o godz. 18:00.

Rejestracja

Rejestrować można się do 9 maja. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ekipy, które nie zdążą się zarejestrować na czas, trafią na listę oczekujących. Rejestracja już trwa pod adresem: 48hourfilm.com/pl/katowice.

Nagrody w konkursie

Wszystkie ekipy będą walczyć o bilety do Stanów Zjednoczonych. Ponadto filmy 48HFP w Katowicach mają szansę wziąć udział w światowym finale konkursu. W tym roku taką możliwość mieli zwycięscy 1. katowickiej edycji 48HFP – ekipa Panato w składzie Bartosz Bobkowski, Grzegorz Gospodarek, Patryk Larwiński i film „W oparach Nikisza”, który dostał Nagrodę za zdjęcia podczas finału w Nowym Orleanie. Zwycięski polski film zaprezentowany zostanie na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes w ramach sekcji Short Film Corner.

 

Więcej informacji tu: 48hfpkatowice.pl i www.facebook.com/48hfpkatowice.

 

Na podstawie informacji prasowej

09.04.2014