Rekomendacje komisji I etapu

Poniżej przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu wraz z rekomendacjami komisji.

 

Rekomendowane „do II etapu” projekty będą czytane ponownie przez wszystkich liderów komisji eksperckich danego rodzaju filmowego (II etap oceny) i otrzymają finalną decyzję Dyrektora PISF, podjętą w porozumieniu z liderami komisji. Projekty skierowane „do poprawek” podlegają ponownej ocenie tej samej komisji I etapu w następnej sesji. Wnioskodawcy i autorzy tych projektów powinni zapoznać się z uwagami ekspertów i ustosunkować się do nich tak, by najpóźniej do końca kwietnia br. przedstawić poprawiony projekt w PISF. Projekty, które nie otrzymały rekomendacji komisji I etapu („brak rekomendacji”) będą przedstawione Dyrektorowi PISF, jako niekwalifikujące się do dofinansowania. Przypominamy, że opinie ekspertów nie podlegają odwołaniu.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca / rekomendacja I etapu

 

Fabuła – Eustachy Rylski

  1. 10256/2012 / Kalafiory o smaku kiwi / Tomasz Jurkiewicz / Tomasz Jurkiewicz / do II etapu
  2. 10286/2012 / Odessa, wszystkie plaże / Marek Piestrak / Studio Daniel Produkcja Filmowa Sp. zo.o./ do II etapu
  3. 10304/2012 / Owczarka / Radosław Piwowarski / Radosław Piwowarski / do II etapu
  4. 10324/2012 / Puff / Magdalena Łazarkiewicz / Dominik Rettinger / do II etapu
  5. 10371/2012 / Sowa, córka piekarza / Andrzej Titkow / V-Film Sp. z o.o. / do II etapu
  6. 10575/2012 / Gra z przemieszczającymi się zwierciadłami / Jacek Nagłowski / Centrala Sp. z o.o. / do II etapu
  7. 10272/2012 / Chłopcy z kwaśnego ciasta / Andrzej Kotkowski / Studio Filmowe „Zebra” / brak rekomendacji
  8. 10273/2012 / Listonosz / Monika Jordan Młodzianowska / Yes To Film Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  9. 10293/2012 / Apokryf Agłai / Elżbieta Protakiewicz / Fumi Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  10. 10331/2012 / Johannes De Silentio / Henryk Urbanek / Henryk Urbanek / brak rekomendacji
  11. 10359/2012 / Jestem za, a nawet przeciw / vacat / Tadeusz Zając / brak rekomendacji
  12. 10385/2012 / Skyliner / Krzysztof Wierzbicki / Krzysztof Wierzbicki, Andrzej Krajewski / brak rekomendacji
  13. 10439/2012 / Plac Wolności / Krzysztof Pulkowski / V-Film Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  14. 10495/2012 / Człowiek o moralności alfonsa / Ryszard Bugajski / Erbe Film Sp. zo.o. / brak rekomendacji
  15. 10524/2012 / Pożegnanie domu / Andrzej Barański / Skorpion Arte Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  16. 10550/2012 / Zmęczony życiem / Piotr Tylko-Tylczyński / Nowa Filmklatka Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  17. 10677/2012 / Spotkania / Daniel Strehlau / Daniel Strehlau / brak rekomendacji
  18. 10686/2012 / Choroba więzienna / Jacek Bromski / Janusz Anderman / brak rekomendacji
  19. 10790/2012 / Inti / Robert Pejo / Oficyna Wydawnicza Roj Film / brak rekomendacji

Fabuła – Joanna Kos-Krauze

  1. 10249/2012 / Łauma / Paweł Borowski / Lava Films Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 10297/2012 / Dziewczynka / Piotr Chrzan / Piotr Chrzan / do II etapu
  3. 10330/2012 / Obudź się! / Artur Urbański / Artur Urbański / do II etapu
  4. 10337/2012 / Sąsiady / Grzegorz Królikiewicz / Studio Filmowe „Kadr” / do II etapu
  5. 10340/2012 / Kolorowy świat / Marcin Sauter, Maciej Cuske / Marcin Sauter, Maciej Cuske / do II etapu
  6. 10408/2012 / Syn Królowej Śniegu / Paweł Sala / Aleja Kultury Sp. z o.o./ do poprawek
  7. 10691/2012 / Wszystkie zwierzęta, które są z tobą… / Anna Wieczur-Bluszcz / Fundacja Sztuki Orbis Pictus / do poprawek
  8. 10258/2012 / Lovesong / Marcin Wrona / Kinooko Maciej Kubicki / brak rekomendacji
  9. 10260/2012 / Cień / Krzysztof Rzączyński / East Studio Sp. z o.o./ brak rekomendacji
  10. 10275/2012 / Obrazki z Nebraski / Grażyna Trela / Grażyna Trela / brak rekomendacji
  11. 10295/2012 / Masakra profana / Kristoffer Rus / Jarosław Stawirej, Kristoffer Rus / brak rekomendacji
  12. 10315/2012 / Poza granią / Konrad Aksinowicz / Grzegorz Bartos / brak rekomendacji
  13. 10377/2012 / Ćwiczenia z Mickiewicza / Piotr Mikucki / Piotr Mikucki / brak rekomendacji
  14. 10410/2012 / Biegun / vacat / Instytut Marka Kamińskiego Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  15. 10424/2012 / Uma, podróż w głąb lądu / Kostana Banovic / Wiesna Mond-Kozłowska / brak rekomendacji
  16. 10617/2012 / i / Anna Onichimowska, Jacek Piotr Bławut / Jacek Piotr Bławut / brak rekomendacji
  17. 10658/2012 / Gmach / Roger Christian / Monolith Films Sp. z o.o./ brak rekomendacji
  18. 10748/2012 / Moda na zabijanie / Ben Talar / Ben Talar / brak rekomendacji
  19. 10771/2012 / Wychwyt zwrotny / Michał Marczak / Studio Efekt Pokromski Studio Pokromska Aldona / brak rekomendacji
  20. 10805/2012 / Plecami do słońca / Marek Świto / Marek Świto / brak rekomendacji

Fabuła – Ilona Łepkowska

  1. 10245/2012 / Krzysztof / vacat / Scorpio Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 10446/2012 / Szkoła uwodzenia / Aleksander Dembski / Aleksander Dembski / do poprawek
  3. 10312/2012 / Bujda / Sławomir Smoczyński / Sławomir Smoczyński, Lech Chodacki / brak rekomendacji
  4. 10358/2012 / Pół roku nieżycia / Patrycja Hurlak / Patrycja Hurlak / brak rekomendacji
  5. 10363/2012 / Zbrodnia doskonała / Henryk Urbanek / Małgorzata Zofia Kondas-Todd / brak rekomendacji
  6. 10381/2012 / Wierni / Wiesław Mandryka (Bukowiński) / Wiesław Mandryka (Bukowiński) / brak rekomendacji
  7. 10415/2012 / Nauczyciel / Kinga Dębska / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  8. 10526/2012 / Czarny Młyn / Grzegorz Lewandowski / Skorpion Arte Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  9. 10568/2012 / Ciasteczka mistrza Aleksandra / vacat / Cafe Ole Sp. z o.o./ brak rekomendacji
  10. 10612/2012 / Ślady (komisja II wyboru) / Wiktoria Szymańska / Luna W / brak rekomendacji
  11. 10736/2012 / Stanley / Mitia Okorn / SPI International Polska Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  12. 10794/2012 / Andrzej Morro / Mariusz Malec / Mariusz Malec / brak rekomendacji

Oprócz projektów rekomendowanych przez komisje I etapu, w II etapie oceny eksperckiej liderzy rozpatrzą również wnioski czekające na decyzję z poprzednich sesji. Dotyczą one projektów poprawionych zgodnie z uwagami ekspertów, projektów, których wnioskodawcy odwołują się od decyzji lub starają się o zwiększenie dofinansowania. Decyzję w sprawie tych projektów podejmuje Dyrektor PISF wspólnie z liderami komisji.

 

Rozwój projektu – film fabularny


Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

  1. 7581 / Dekonstrukcja / Franco de Pena / Franco de Pena i Izabella Kuna
  2. 7599 / Ida / Kasia Adamik / Anka Grupińska i Karolina Ochab
  3. 7606 / Był kiedyś raj / Magdalena Piekorz / Grupa Dr. A. Kwiecińskiego

Dokument – Wojciech Staroń

  1. 10299/2012 / Sekrety Bruegela – Wieża Babel / Maciej Szelachowski / Agencja Artystyczna Nr 1 / do II etapu
  2. 10441/2012 / Kontrakt rysownika / Rafał Mierzejewski / Grupa Filmowa Rekontrplan Anna Dobrowolska / do II etapu
  3. 10569/2012 / Endrju / Tomasz Blachnicki, Robert N. Wachowiak / Studio Filmowe OTO / do II etapu
  4. 10351/2012 / Na morzu z Badjao / Eliza Kubarska / Braidmade Films Ltd / do poprawek
  5. 10427/2012 / Konserwatorzy pamięci / Piotr Augustynek / Piotr Augustynek Apio Film Produkcja Filmów i Programów TV / brak rekomendacji
  6. 10456/2012 / PZPR – powstanie, rozwój, rozkład / Mieczysław Bartłomiej Vogt / Media Kontakt Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  7. 10458/2012 / Litzmannstadt ghetto / Paulina Brzezińska, Piotr Weychert / Media Kontakt Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  8. 10476/2012 / Śpiochy / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Agnieszka Zwiefka-Chwałek / brak rekomendacji

Dokument – Andrzej Fidyk

  1. 10499/2012 / Moje 89 pokolenie / Paweł Jóźwiak Rodan / Projekcja Identyfikacja Paweł Jóźwiak-Rodan / do II etapu
  2. 10772/2012 / Nowy Wspaniały Świat / Maria Zmarz-Koczanowicz / Ragusa Film Lucyna Kowalska / do II etapu
  3. 10388/2012 / Granica bycia człowiekiem / Mieczysław Vogt / Mieczysław Vogt / do poprawek
  4. 10264/2012 / Przeznaczenie / Andrzej Mańkowski / Hop! Media Beata Hrycyk-Mańkowska / brak rekomendacji
  5. 10479/2012 / Kropka.PL / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Agnieszka Zwiefka-Chwałek / brak rekomendacji
  6. 10498/2012 / Zapomniani moderniści: Żórawski, Weker, Hr. Plater-Zyberk / Dariusz Błaszczyk / Dariusz Błaszczyk / brak rekomendacji
  7. 10684/2012 / Teo – Słowo, Działanie, Obecność / Małgorzata Szyszka / Małgorzata Szyszka / brak rekomendacji
  8. 10712/2012 / Kobiety Solidarności / Marta Dzido, Piotr Śliwowski / Emotikonfilm Piotr Śliwowski / brak rekomendacji
  9. 10760/2012 / Lekcja Adolfa Bocheńskiego / Mirosław Jasiński / Fundacja Pamięć i Tożsamość/ brak rekomendacji
  10. 10799/2012 / Stanisław Skrowaczewski / Henryk Urbanek / Dolnośląski Dom Filmowy Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Animacja – Witold Giersz

  1. 10382/2012 / Radostki / Magdalena Osińska / Studio Miniatur Filmowych / do II etapu
  2. 10621/2012 / Photon / Łukasz Banach (pseudonim: Norman Leto) / Serafiński – Studio Graficzno-Filmowe / do II etapu
  3. 10716/2012 / Kronika Jamnika Długosza / Agnieszka Sadurska / Agnieszka Sadurska / do II etapu
  4. 10783/2012 / Tam i z powrotem / Stanisław Lenartowicz, Sławomir Marek Zalewski, Przemysław Świda / Bryk & More, Agnieszka Bryk, Impresariat, Produkcja TV / do II etapu
  5. 10305/2012 / Hot Heart Story / Yves Goulais / Artevision Sp. z o.o. / do poprawek
  6. 10624/2012 / Edward Psie Serce / Grzegorz Koncewicz / Serafiński – Studio Graficzno-Filmowe / do poprawek
  7. 10694/2012 / Wtorek w poniedziałek / Tomasz Popakul / Studio Daniel Produkcja Filmowa Sp. z o.o. / do poprawek
  8. 10603/2012 / Tom i Keri / Marian Cholerek / Claire Multimedia International S.A. / brak rekomendacji

Animacja – Marek Skrobecki

  1. 10490/2012 / Diplodok / Wojtek Wawszczyk, Tomasz Leśniak / Human Ark Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 10288/2012 / Magiczna księga przygód / Paweł Dębski / Fumi Studio Sp. z o.o. / do poprawek
  3. 10368/2012 / Detektyw Lis / Agata Gorządek / Grzegorz Wacławek / brak rekomendacji

Oprócz projektów rekomendowanych przez komisje I etapu, w II etapie oceny eksperckiej liderzy rozpatrzą również wnioski czekające na decyzję z poprzednich sesji. Dotyczą one projektów poprawionych zgodnie z uwagami ekspertów, projektów, których wnioskodawcy odwołują się od decyzji lub starają się o zwiększenie dofinansowania. Decyzję w sprawie tych projektów podejmuje Dyrektor PISF wspólnie z liderami komisji.

 

Rozwój projektu – film animowany


Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

  1. 7564 / Ancymon, Bubaki i Inne Zwierzaki / Sławomir Marek Zalewski / Bryk & More Agnieszka Bryk

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Filip Bajon

  1. 10263/2012 / Opium / Jacek Koprowicz / Tramway Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 10269/2012 / Wyprawa na księżyc / Jacek Bromski / Studio Filmowe Zebra / do II etapu
  3. 10565/2012 / Demon / Marcin Wrona / Magnet Man Film Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 10778/2012 / Lolo / Marcin Koszałka / Mental Disorder 4 / do II etapu
  5. 10244/2012 / Jack Strong / Władysław Pasikowski / Scorpio Studio Sp. z o.o. / do poprawek
  6. 10247/2012 / Colette / Milan Cieslar / Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych / brak rekomendacji
  7. 10345/2012 / Maria / Marta Meszaros / Akson Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  8. 10360/2012 / Gościnne występy / Andrzej Mańkowski / Metro Films Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  9. 10409/2012 / Dziennik z wycieczki do Budapesztu / Rafał Kapeliński / Gambit Production Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  10. 10581/2012 / Raz na wozie raz na wozie / Artur Więcek / Fundacja Świat Ma Sens / brak rekomendacji
  11. 10719/2012 / Szczęściara / Ewa Pytka / Python Studioss Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  12. 10797/2012 / Kowal z Podlesia / Pavel Göbl / SPI Film Studio / brak rekomendacji

Fabuła – Małgorzata Szumowska

  1. 10629/2012 / Satan Spa / Piotr Kielar / Lifetime Productions Piotr Kielar / do poprawek
  2. 10265/2012 / Ostatni wampir / Marcin Latałło / Camera Obscura / brak rekomendacji
  3. 10411/2012 / Czterej pancerni i pies / Łukasz Karwowski / Zoom Media Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  4. 10480/2012 / Antyterapia / Bartosz Brzeskot / Mastershot / brak rekomendacji
  5. 10560/2012 / Devil’s Pool / James Lapin / Alvernia Production Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  6. 10562/2012 / Szmery / Grzegorz Lewandowski / Figaro Sp. z o.o./ brak rekomendacji

Fabuła – Dorota Kędzierzawska

  1. 10251/2012 / Zabić bobra / Jan Jakub Kolski / Tramway Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  2. 10387/2012 / Oni też mają swoją opowieść / Igor Mołodecki / Arkadia Film Sp. zo.o./ brak rekomendacji
  3. 10559/2012 / Unbearable / Ray Loriga / Alvernia Production Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  4. 10723/2012 / Droga do Małżowego Wzgórza / Jarosław Marszewski / Opus Film / brak rekomendacji
  5. 10787/2012 / Osiem odsłon szaleństwa / Marta Nováková / Alex Stern Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Fabuła – Agnieszka Holland

  1. 10270/2012 / Derby / Jarosław Banaszak / Studio Filmowe Zebra / do II etapu
  2. 10803/2012 / Ayka / Sergiej Dworcewoj / Otter Films Anna Wydra / do II etapu
  3. 10262/2012 / Hiszpanka / Łukasz Barczyk / Studio Filmowe „Kadr” / do poprawek
  4. 10720/2012 / Córka czarownic / Marcin Ziębiński / Lambros Ziotas / do poprawek
  5. 10261/2012 / Klub Włóczykijów / Tomasz Szafrański / Domino Film Małgorzata Domin / brak rekomendacji
  6. 10347/2012 / Mayer & Co / Andrzej Krakowski / Akson Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  7. 10510/2012 / The Last Witness / Piotr Szkopiak / Film Polska Productions / brak rekomendacji
  8. 10566/2012 / Ucieczka / Yossi Wein / 2lazy2die Studio Paweł Kwaśniewski / brak rekomendacji
  9. 10708/2012 / Closer To The Moon / Nae Caranfil / Agresywna Banda / brak rekomendacji

Fabuła – Andrzej Jakimowski

  1. 10344/2012 / Heroina / Paweł Sala / Zespół Filmowy „Rozwój” s.c. / do II etapu
  2. 10376/2012 / Trzy upadki świętego / Jacek Januszyk / Mastershot / do II etapu
  3. 10597/2012 / Voliera romans / Maria Zbąska / Wajda Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 10287/2012 / Letnie przesilenie / Michał Rogalski / Prasa i Film Sp. z o.o. / do poprawek
  5. 10775/2012 / Kebab i horoskop / Grzegorz Jaroszuk / Mental Disorder 4 / do poprawek
  6. 10412/2012 / Bunny / Annika Glac / Aneta Zagórska Barton Film Studio Produkcji Filmowej / brak rekomendacji
  7. 10793/2012 / 6 na 9 (komisja II wyboru) / Cezary Pazura / Cezar 10 S.A. / brak rekomendacji

Fabuła – Maciej Wojtyszko

  1. 10248/2012 / Epidemia / Mirosław Bork / Quartet Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 10268/2012 / Piusa 17 / Juliusz Machulski / Studio Filmowe Zebra / do II etapu
  3. 10280/2012 / Zbliżenia / Magdalena Piekorz / Studio Filmowe „Tor” / do II etapu
  4. 10246/2012 / Warszawskie historie / Maciej Cuske, Piotr Subbotko, Kacper Lisowski, Nenad Micovic, Mateusz Rakowicz, Tymon Wyciszkiewicz / Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych / do poprawek
  5. 10277/2012 / Fotograf / Waldemar Krzystek / Yes To Film Sp. z o.o. / do poprawek
  6. 10303/2012 / Syrenka / Piotr Szczepański / Alter Ego Picture / brak rekomendacji
  7. 10386/2012 / Potępiony / Zdzisław Najda / Euromedia Ltd. Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  8. 10556/2012 / Stolen / Niall Johnson / Alvernia Studios Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  9. 10557/2012 / Salamander War / Tomas Krejci / Alvernia Studios Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  10. 10570/2012 / Santa / Marius Ivaskevicius / Amulet Films Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  11. 10739/2012 / 1=2 / Konrad Szołajski / ZK Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  12. 10733/2012 / Kowalski Brothers / Paweł Nowakowski / SPI International Polska Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Oprócz projektów rekomendowanych przez komisje I etapu, w II etapie oceny eksperckiej liderzy rozpatrzą również wnioski czekające na decyzję z poprzednich sesji. Dotyczą one projektów poprawionych zgodnie z uwagami ekspertów, projektów, których wnioskodawcy odwołują się od decyzji lub starają się o zwiększenie dofinansowania. Decyzję w sprawie tych projektów podejmuje Dyrektor PISF wspólnie z liderami komisji.

 

Produkcja filmów fabularnych:

 

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

  1. 4781 / Imigranci / Dariusz Jabłoński / Apple Film Production Sp. z o.o.
  2. 6006 / Nigdy nie będziesz szedł sam / Grzegorz Pacek / Centrala Sp. z o.o.
  3. 6312 / Między nami („Warsaw by Night”) / Natalia Koryncka-Gruz / Eureka Studio Sp. z o.o.
  4. 6386 / Obława / Marcin Krzyształowicz / Skorpion Arte Sp. z o.o.
  5. 6418 / Kwiecień / Michał Otłowski / Nowa Filmklatka Distribution Sp. z o.o.
  6. 6707 / Dziewczyna z szafy / Bodo Kox / WFDiF
  7. 6709 / Soyer / Łukasz Barczyk / Studio filmowe Kadr
  8. 6712 / Wałęsa/ Andrzej Wajda / Akson Studio Sp. z o.o
  9. 7001 / Obce ciało / Krzysztof Zanussi / Studio Filmowe TOR
  10. 7127 / Bonobo Jingo / Sławomir Fabicki / Opus Film Sp. z o.o.
  11. 7514 / All Inclusive / Ryszard Zatorski / P.A.Y. Studio Sp. z o.o.
  12. 7697 / Pod elektrycznymi chmurami / Aleksie German Jr. / Apple Film Production Sp. z o.o.

Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

Dokument – Jacek Petrycki

  1. 10271/2012 / Mnich z morza / Rafał Skalski / Centrala Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 10662/2012 / Morfologia krwi / Maria Buczyło / Inwarsaw Klaudiusz Dumański / do II etapu
  3. 10699/2012 / Małe instrumenty / Edyta Wróblewska / Wymiatacze.pl Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 10276/2012 / Pałac / Tomasz Wolski / Kijora Anna Gawlita / brak rekomendacji
  5. 10313/2012 / Prawo mojej jazdy / Julia Kopcińska / Unlimited Film Operations Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  6. 10320/2012 / Na dnie morza / Marcin Sauter / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa / brak rekomendacji
  7. 10390/2012 / Okrągły stół Jak Polacy zmienili Europę / Jacek Wasilewski / Zespół Filmowy „Rozwój” s.c. / brak rekomendacji
  8. 10443/2012 / Detektyw starych kadrów / Irek Dobrowolski / Grupa Filmowa Rekontrplan Anna Dobrowolska / brak rekomendacji
  9. 10545/2012 / My filmujemy naród! (komisja II wyboru) / Anna Szczepańska / Abacaris Films / brak rekomendacji
  10. 10614/2012 / Ćwiczenia z życia (komisja II wyboru) / Wiktoria Szymanska / Luna W / brak rekomendacji
  11. 10731/2012 / Podróż w czasie Jarocin 87 / Andrzej Wolf / Wolfilm Anna Wolf / brak rekomendacji
  12. 10767/2012 / Kopernik / Jerzy Szkamruk / TV Project Sp. z o. o. / brak rekomendacji

Dokument – Maciej Cuske

  1. 10255/2012 / Sakrament: Małżeństwo / Paweł Jóźwiak Rodan / Opus Film / do poprawek
  2. 10343/2012 / Życie za Grunwald / Artur Wierzbicki / Studio Filmowe Largo / do poprawek
  3. 10798/2012 / Pamięć fotograficzna / Ryszard Stecura / Dolnośląski Dom Filmowy Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Dokument – Maciej Drygas

  1. 10329/2012 / The Sound of Nature – The Nature of Sound / Jacek Piotr Bławut / Studio Filmowe Rabarbar / do II etapu
  2. 10669/2012 / Lewa połowa twarzy / Marcin Bortkiewicz / PS Film / do II etapu
  3. 10692/2012 / Redrum / Monika Powalisz / Unlimited Film Operations Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  4. 10714/2012 / Wielka szpera / Piotr Weychert / Media Kontakt / brak rekomendacji
  5. 10744/2012 / Nauka pływania / Ryszard Kłosowski / DeLord Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  6. 10769/2012 / Fuck for Forest / Michał Marczak / Studio Efekt Pokromski Studio / brak rekomendacji (nie oceniał Artur Liebhart)

Dokument – Jacek Bławut

  1. 10274/2012 / Ojciec i syn / Paweł Łoziński, Marcel Łoziński / Łoziński Production Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 10398/2012 / Uwierzcie w koniec świata / Monika Pawluczuk / Wajda Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 10332/2012 / Milk of Magnesia / Anna Kuśmierczyk / Muzeum Historii Polski w Warszawie / do poprawek
  4. 10383/2012 / Mów mi Marianna / Karolina Bielawska / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. / do poprawek
  5. 10519/2012 / Macedończyk / Petro Aleksowski / Bomedia Mirosław Bork / do poprawek
  6. 10267/2012 / Stan umysłu / Daria Lipko / Opus Film / brak rekomendacji
  7. 10318/2012 / Walka bez broni / Zofia Kunert / Fundacja Filmowa Armii Krajowej / brak rekomendacji
  8. 10428/2012 / Fotozofia / Jacek Jóźwiak / Baza Grupa Medialna / brak rekomendacji
  9. 10527/2012 / Śmierć frajerom / Kuba Nagabczyński, Mirosław Majeran / PRL Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  10. 10521/2012 / Dakarskie zapasy / Edward Porembny / AMP Polska Edward Porembny / brak rekomendacji
  11. 10572/2012 / Awatary / Piotr Kopik / Miramey Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  12. 10627/2012 / Słowiańska odyseja filmowa / Piotr Kielar / Lifetime Productions Piotr Kielar / brak rekomendacji
  13. 10655/2012 / Baczyński / Kordian Piwowarski / Artrama Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  14. 10703/2012 / Albert Cinema / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Agnieszka Zwiefka-Chwałek / brak rekomendacji
  15. 10804/2012 / Ewa / Paweł Sobczyk / Pracownia Mio – Ewa Sobczyk / brak rekomendacji
  16.  

    (Jolanta Dylewska nie wzięła udziału w posiedzeniu ekspertów. Jej stanowisko podczas spotkania przedstawiał Jacek Bławut.)

Dokument – Maria Zmarz-Koczanowicz

  1. 10680/2012 / Wielka ucieczka / Ksawery Szczepanik / Darek Dikti Biuro pomysłów / do II etapu
  2. 10689/2012 / Bezsenność / Andrzej Titkow / Studio Filmowe TAK, Andrzej Titkow / do II etapu
  3. 10690/2012 / Marc Minkowski – Powroty do Warszawy / Raphael Lewandowski / Fido Film Joanna Fido / do II etapu
  4. 10802/2012 / Sen o Warszawie / Krzysztof Magowski / Warta-Film / do II etapu
  5. 10378/2012 / Był bunt / Małgorzata Kozera-Topińska / Vision House Krzysztof Dzięciołowski / do poprawek
  6. 10392/2012 / Obietnica dzieciństwa / Ryszard Kaczyński, Piotr Morawski / Kalejdoskop Film / do poprawek
  7. 10487/2012 / Bruno Schulz / Adam Sikora / Studio Filmowe Largo / do poprawek
  8. 10309/2012 / Wykluczony / Wiesław Paluch / Piotr Gieburowski Sowa Film Media Productions / brak rekomendacji
  9. 10508/2012 / Życie to jest film / Ryszard Stecura / Manufaktura Filmowa / brak rekomendacji
  10. 10531/2012 / Opera / Sławomir Batyra / DeLord Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  11. 10536/2012 / Ostatnia noc wolności / Paweł Woldan / Film Studio MTM Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  12. 10567/2012 / Karate ni sente nashi / Lechosław Czołnowski / Wytwórnia Filmów Oświatowych iProgramów Edukacyjnych / brak rekomendacji
  13. 10639/2012 / Bad Boy Cela dla niebezpiecznych / Janusz Mrozowski / Filmogene / brak rekomendacji
  14. 10741/2012 / Ludzie Palikota / Konrad Szołajski / ZK Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Oprócz projektów rekomendowanych przez komisje I etapu, w II etapie oceny eksperckiej liderzy rozpatrzą również wnioski czekające na decyzję z poprzednich sesji. Dotyczą one projektów poprawionych zgodnie z uwagami ekspertów, projektów, których wnioskodawcy odwołują się od decyzji lub starają się o zwiększenie dofinansowania. Decyzję w sprawie tych projektów podejmuje Dyrektor PISF wspólnie z liderami komisji.

 

Produkcja filmów dokumentalnych


Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

  1. 5941 / Kumple / Joanna Kaczmarek / SF Kronika
  2. 6971 / Obecność. Drugie życie Elżbiety Czyżewskiej / Sławomir Grynberg / Lucyna Kowalska Regusa Film
  3. 6991 / Dewajtis / Anna Kuśmierczyk / Agata Golańska
  4. 7501 / Golfista / Andrzej Titkow / Media Kontakt
  5. 7580 / Migotanie uczuć / Lidia Duda / Telemark
  6. 7587 / Duduś, Trzaskower, Komeda, Ptaszyn i inni / Andrzej Wasylewski / TV Partner Studio Telewizyjno-Filmowe
  7. 7589 / Interna ZK Łowicz / Tomasz Świątkowski / WFOiPE
  8. 7604 / Plus Minus / Bogdan Dziworski / Darklight Film Studio
  9. 7623 / Ines Margines i Prezydent / Paweł Wysoczański / Black and White Production
  10. 7639 / Totart / Bartosz Paduch / Darek Dikti Biuro Pomysłów
  11. 10285 / Obława / Alina Mrowińska / BMW Art. Sp. z o.o.
  12. 10338 / Najważniejsza jest sama robota / Stefan Szlachtycz / WFDiF

Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Piotr Dumała

  1. 10254/2012 / Przemiana / Marek Skrobecki / Opus Film / do II etapu
  2. 10369/2012 / Łaźnia / Tomasz Ducki / Studio Miniatur Filmowych / do II etapu
  3. 10373/2012 / Wilq negocjator / Leszek Nowicki, Bartosz Minkiewicz / Platige Image S.A. / do II etapu
  4. 10296/2012 / Trzej królowie / Anna Błaszczyk / Wojciech Leszczyński / do poprawek
  5. 10478/2012 / Pan Toti / Anna Kaszuba-Dębska, Jaroslav Baran / „Orange” Studio Animacji Sp. z o.o. / do poprawek
  6. 10609/2012 / Schronisko pies / Jarosław Szyszko / Leszek Gałysz / do poprawek
  7. 10279/2012 / Bałtyk / Monika Dovnar / Serafiński – Studio Graficzno-Filmowe / brak rekomendacji
  8. 10341/2012 / Agi Bagi / Tomasz Niedźwiedź / Badi Badi Sp. j. T. Niedźwiedź, A. Paziewski, T. Paziowski / brak rekomendacji
  9. 10350/2012 / Operacja Oczyszczanie / Siergiej Giziła / Magic Box / brak rekomendacji
  10. 10357/2012 / Czerwony papierowy stateczek / Aleksandra Zaręba / Odeon Rybarczyk Productions / brak rekomendacji
  11. 10389/2012 / Malucholandia / Mateusz Heldwein, Paweł Dębski / Fumi Studio Piotr Furmankiewicz / brak rekomendacji
  12. 10594/2012 / Kreskostoria Polski / Bartek Kędzierski / Xantus S.A. / brak rekomendacji

Animacja – Robert Turło

  1. 10259/2012 / Pamiętniki Florki / Janusz Martyn / Anima-Pol Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 10266/2012 / Trzy żywioły / Małgorzta Pakalska-Bosek / Serafinski-Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 10285/2012 / To pewna wiadomość / Joanna Jasińska-Koronkiewicz / TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. / do poprawek

Animacja – Tomasz Bagiński

  1. 10717/2012 / Warmińska wstęga czyli tryptyk znad Łyny / Adam Smoczyński / Studio Ruchome Obrazki Adam Smoczyński / do II etapu
  2. 10294/2012 / Chudy i gruby / Aleksandra Brożyna / Fumi Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Oprócz projektów rekomendowanych przez komisje I etapu, w II etapie oceny eksperckiej liderzy rozpatrzą również wnioski czekające na decyzję z poprzednich sesji. Dotyczą one projektów poprawionych zgodnie z uwagami ekspertów, projektów, których wnioskodawcy odwołują się od decyzji lub starają się o zwiększenie dofinansowania. Decyzję w sprawie tych projektów podejmuje Dyrektor PISF wspólnie z liderami komisji.

 

Produkcja filmów animowanych


Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

  1. 3553 / Zajączek Parauszek / Krzysztof Brzozowski, Jacek Łechtański / Se-Ma-For
  2. 5950 / Krzyżak pod Grunwaldem / Piotr Furmankiewicz / Fumi Studio
  3. 6459 / Ars Moriendi/ Miłosz Margański / Studio Mansarda Maciej Ćwiek
  4. 6919 / Agatka/ Jan Steliżuk / Serafiński Studio
  5. 7584 / Niebieski pokój / Tomasz Siwiński / Se-Ma-For

Komisje eksperckie II etapu będą obradować wraz z Dyrektorem PISF i wspólnie podejmować decyzje o dofinansowaniu wybranych projektów. Spotkania te odbędą się przed 15 marca br. Również wyniki bieżącej sesji zostaną ogłoszone na stronie internetowej PISF nie później niż 15 marca br.

 

10.02.2012