Rekomendacje komisji I etapu

Poniżej przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 2/2013 wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”.

Lp. / nr wniosku/ tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

 

Fabuła – Andrzej Bart

  1. 12505/2013 / Stado / Cezary Iber / Vostok8 Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 12618 /2013 / Dywizjon 303 / vacat / Film Media S.A. / do II etapu (development literacki)
  3. 12478/2013 / Benefis Eugeniusza Bodo / Filip Bajon / Janusz Anderman / do II etapu
  4. 12540/2013 / Zakochani na śmierć / Magda Łazarkiewicz / Lesław Skuza / do II etapu
  5. 12492/2013 / Poza kontrolą / Piotr Andrejew / Lava Films Sp. z o.o. / do poprawek
  6. 12615/2013 / Przypadek Juliusza J. / Iwona Siekierzyńska / Iwona Siekierzyńska / do poprawek
  7. 12416/2013 / Lem – The Faceless Group / Adrian Panek / Filmpolis Agata Szymańska / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe”
  8. 12511/2013 / Zło konieczne / Arkadiusz Jakubik / Film It Sp. z o.o. / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe”
  9. 12526/2013 / Dziewczyny / vacat / Propeller Film Sp. z o.o. / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe”
  10. 12543/2013 / Ostatni wampir / Marcin Latałło / Camera Obscura Marcin Latałło / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe”
  11. 12355/2013 / Halny idzie / Aleksandra Nesterska / Blik Film Sp. z o.o. Sp. k. / brak rekomendacji
  12. 12487/2013 / Cisza / Roman Przylipiak / Studio Melange s.c. Lucyna Kuśmierczyk / brak rekomendacji
  13. 12608/2013 / Taksim / Marcin Filipowicz / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  14. 12551/2013 / Tatuaż / Maciej Dejczer / Grupa Dr. A.R. Kwiecińskiego Film Studio Kwieciński / brak rekomendacji
  15. 12358/2013 / Piloci z Marsa / Jarosław Kupść / Jarosław Kupść / brak rekomendacji
  16. 12391/2013 / Słowa obrazy / Tomasz Zadurowicz / Tomasz Zadurowicz / brak rekomendacji
  17. 12604/2013 / Masakra Profana / Kristoffer Rus / Jarosław Stawirej i Kristoffer Rus / brak rekomendacji

Fabuła – Grzegorz Łoszewski

  1. 12493/2013 / Poprowadź mnie na drugą stronę / Waldemar Krzystek / Adam Bauman / do II etapu
  2. 12507/2013 / Sekretny język ciszy / Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze / Krzysztof Krauze / do II etapu
  3. 12418/2013 / Dolina Bogów / Lech Majewski / Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki „Angelus Silesius” / do poprawek
  4. 12603/2013 / Balladyny i romanse / Bartek Konopka / Ignacy Karpowicz / do poprawek
  5. 12612/2013 / Akt urodzenia / Kasia Adamik / Dione Film Sp. z o.o. / do poprawek
  6. 12445/2013 / Burza / Mariusz Treliński / Opus Film Sp. z o.o. / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe”
  7. 12452/2013 / Ballada o psie, który nie gryzie / Krzysztof Lang / TFT Sp. z o.o. / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe”
  8. 12302/2013 / Sąd Ostateczny / Wiesław Saniewski / Saco Films Ltd. Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  9. 12291/2013 / Inkaska zagadka / Maciej Dejczer / TFP Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  10. 12289/2013 / Tam gdzie spadają anioły / Katarzyna Jungowska/ Aromer s.c. / brak rekomendacji
  11. 12599/2013 / Notturno / Krzysztof Rogulski / Zespół Filmowy Rozwój s.c. / brak rekomendacji
  12. 12610/2013 / Małgorzata 1945 / Khosrow Sinai / Tramway Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  13. 12542/2013 / Pociąg / Jan Kidawa-Błoński / Gambit Production Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  14. 12518/2013 / Maja / Mariusz Palej / AB Film Production Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  15. 12439/2013 / Autorka / Kordian Piwowarski / Anna Dykczak / brak rekomendacji
  16. 12506/2013 / Awans / – / Jakub Skoczeń i Iwo Kardel / brak rekomendacji
  17. 12519/2013 / Kondukt / Krzysztof Juszczak / Krzysztof Juszczak / brak rekomendacji
  18. 12517/2013 / Natka / Marcin Pieczonka / Marcin Pieczonka / brak rekomendacji
  19. 12635/2013 / Karaoke / – / Ewa Pytka i Katarzyna Cieślar / brak rekomendacji
  20. 12474/2013 / Gra / Janusz Petelski / Piotr Kościński i Jerzy Włosek / brak rekomendacji

Fabuła – Piotr Wereśniak

  1. 12475/2013 / Napad / Szymon Jakubowski / Małgorzata Zacharko Film Art. Production / do II etapu
  2. 12387/2013 / www.1939.com.pl / Maciej Dejczer / Marcin Ciszewski / do II etapu
  3. 12269/2013 / Informacje niejawne / – / Gerwazy Reguła / brak rekomendacji
  4. 12262/2013 / Kto wam ukradł życie wasze? / – / Łukasz Kasprzykowski / brak rekomendacji
  5. 12438/2013 / Dopóki piłka w grze / – / Aleksandra Czernecka / brak rekomendacji
  6. 12450/2013 / Środek lata / – / Małgorzata Warda / brak rekomendacji
  7. 12011/2013 / Skarb Helmuta / Małgorzata Szyszka / Małgorzata Szyszka (po poprawkach) / brak rekomendacji

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2013:

  1. 11960/2013 / Zło / Michał Skolimowski / Michał Skolimowski

Dokument – Jacek Bławut

  1. 12099/2013 / Apostazja / Konrad Szołajski / ZK Studio Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  2. 12035/2013 / DNA Big Beat we krwi / Małgorzata Ruszkiewicz / UFO Unlimited Film Operations Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  3. 12477/2013 / Pogaństwo to nasza krew / Jan Sosiński / Metro Films Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 12516/2013 / Prison Match / Janusz Mrozowski / Filmogene S.a.r.l. H.J.Mrozowski / do II etapu
  5. 12482/2013 / Fotograf opozycji / Paweł Woldan / Paweł Woldan / do II etapu
  6. 12594/2013 / Św. Faustyna – w blasku miłosierdzia / Piotr Weychert / Piotr Weychert / do II etapu
  7. 12641/2013 / I wtedy pachniał bez / Radka Franczak / Radka Franczak / do II etapu
  8. 12625/2013 / Po drugiej stronie lustra / Aleksander Dembski / Aleksander Dembski / do II etapu
  9. 12417/2013 / Ethiopiques – bunt duszy / Maciej Bochniak / Pokromski Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  10. 12380/2013 / Król Pik / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Agnieszka Zwiefka-Chwałek / do poprawek
  11. 12633/2013 / Podróż / Marcin Sauter / Wajda Studio Sp. z o.o. / do poprawek
  12. 12616/2013 / Ziemia bezdomnych / Marcin Krawczyk / Janos Film Production Marcin Krawczyk / do poprawek
  13. 12622/2013 / Bitwa o tron / Jakub Maciejko / Telemark Sp. z o.o. / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe”
  14. 12435/2013 / Polish Woman / Barbara Szewczyk / Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  15. 12524/2013 / Kamienica / Agnieszka Kowalczyk / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  16. 12640/2013 / Cuda polskie / Piotr Domarańczyk / Polfilm Piotr Domarańczyk / brak rekomendacji
  17. 12623/2013 / Pasja / Jarosław Minkiewicz / Ursa Major Sp. z o.o. Sp. k. / brak rekomendacji
  18. 12523/2013 / Diariusz 1864-2014 / Jacek Gwizdała / Jack Bros Film Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  19. 12503/2013 / Pokaż mi co jesz / Victoria Marinov / Segesta Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  20. 12725/2013 / Inni to my / Henryk Urbanek / Henryk Urbanek / brak rekomendacji
  21. 12513/2013 / Bandera – terrorysta z Galicji / Wiesław Romanowski / Wiesław Romanowski / brak rekomendacji

Dokument – Maciej Drygas

  1. 12425/2013 / Pomiędzy / Agnieszka Woszczyńska / Marta Golba Endorfina Studio / do II etapu
  2. 12372/2013 / Brat Karel – Polskie Losy Karela Kryla / Krystyna Krauze / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 12754/2013 / Powrót do rzeczywistości / Jacob Dammas / Graniza Jacob Dammas / do II etapu
  4. 12494/2013 / Cassino czerwone maki rekonstrukcja / Andrzej Marek Drążewski / Andrzej Marek Drążewski / do II etapu
  5. 12751/2013 / Życiopisanie / Małgorzata Burzyńska-Keller / Małgorzata Burzyńska-Keller / do II etapu
  6. 12636/2013 / Widzieć dźwięki / Ewa Pytka / Python Studioss Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  7. 12476/2013 / Jak Bruno Schulz / Wojciech Walkiewicz / Wojciech Walkiewicz / brak rekomendacji
  8. 12503/2013 / Powrót na Broad Peak / Marek Kłosowicz / Marek Kłosowicz / brak rekomendacji
  9. 12510/2013 / Żołnierz / Piotr Kolski / Piotr Kolski / brak rekomendacji
  10. 12637/2013 / Złota Piątka / Radosław Jędrzejczak / Radosław Jędrzejczak / brak rekomendacji

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2013:

  1. 12060/2013 / Dzisiaj, czyli tysiące lat temu / Grzegorz Torzecki / Mirosław Dembiński Studio Filmowe Everest

Animacja – Leszek Gałysz

  1. 12499/2013 / Wymyślanki Kacpra i Natalki / Piotr Furmankiewicz / Fumi Studio Sp. z o.o./ do II etapu
  2. 12587/2013 / Pucek i Grzesio / vacat / Serafiński Studio Graficzno-Filmowe Marek Serafiński / do II etapu
  3. 11995/2013 / Skarpetki / Łukasz Słuszkiewicz / Opus-Film Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  4. 12486/2013 / Gang / Andrzej Lichota / F.U.H. Graficom Dominik Lichota / brak rekomendacji
  5. 12479/2013 / Chrobry / Łukasz Pazra / Magic Lake Andrzej Wojnach / brak rekomendacji
  6. 12084/2013 / Tato! Tato! Tato! / Bartosz Kędzierski / Kineskop Sp. z o.o. (po poprawkach) / brak rekomendacji

Animacja – Joanna Olech

  1. 11991/2013 / Niesamowity świat Hektora / Elżbieta Wąsik / Marcin Graj (po poprawkach) / do II etapu
  2. 12290/2013 / Tatrzańska opowieść / Robert Turło / Metro Films Sp. z o.o. / do poprawek
  3. 12283/2013 / Przyszła pora na autora – seria filmów animowanych / vacat / Krzysztof  Gradowski / do poprawek
  4. 12384/2013 / Myszy strajkują / Łukasz Kacprowicz i Marcin Wasilewski / Grupa Smacznego Jaszczurowski, Kacprowicz, Wasilewski Sp. J. / brak rekomendacji
  5. 12577/2013 / Po klapsę podróż wielka / Stanisław Furman / Animaso Małgorzata Pakalska-Bosek / brak rekomendacji
  6. 12434/2013 / Malowałem oko Stalina / Jolanta Kudela, Agnieszka Lesiewicz/ Opus-Film Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Urszula Antoniak

  1. 12680/2013 / Wznoszace się głosy / Benedicte Lienard, Mary Jimenez / Message Film Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 12056/2013 / Królewicz Olch / Jakub Czekaj / SFP (po poprawkach) / do II etapu
  3. 12601/2013 / Paryż 10.20 / Michał Kwieciński / Water Color Studio Sp. z o.o. / do poprawek
  4. 12525/2013 / Miłość w mieście ogrodów / Ingmar Villqist, Adam Sikora / Magic Production Sp. z o.o./ brak rekomendacji
  5. 12619/2013 / Dziady / Wiktor Grodecki / Film Media S.A. / brak rekomendacji

Fabuła – Leszek Dawid

  1. 12521/2013 / Sowa córka piekarza / Grzegorz Jarzyna / Teamwork Production Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 12488/2013 / Po śmierci / Magnus von Horn / Lava Films Sp. z o.o. / do II etapu /
    Andrzej Mellin nie uczestniczył w głosowaniu
  3. 12602/2013 / Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata / Jan Jakub Kolski / Tramway Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 12495/2013 / Moje córki krowy / Kinga Dębska / SF Kalejdoskop Sp. z o.o. / do poprawek
  5. 11642/2013 / Life Must Go On / Maciej Migas / Instytucja Filmowa Film Art / do poprawek
  6. 12491/2013 / The Cut / Fatih Akin / Opus Film / brak decyzji
  7. 12527/2013 / Discopolo / Maciej Bochniak / Film Finance&Production Sp. z o.o. / rekomendowany do developmentu
  8. 12595/2013 / Zagubieni (Desempares) / Julia Kowalski / Donten& Lacroix Films / brak rekomendacji
  9. 12263/2013 / Sen zimowy / Paweł Wendorff / Anima Pol Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Fabuła – Waldemar Krzystek

  1. 12451/2013 / Ach śpij kochanie / Krzysztof Lang / Tft Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 12398/2013 / Carte Blanche / Jacek Lusiński / Centrum Doradcze Aurum M. Janiszewska Zając Bodzak Sp.J. / do poprawek
  3. 12424/2013 / Sowa córka piekarza / Andrzej Titkow / Figaro Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  4. 12279/2013 / Derby / Jarosław Banaszek, Marcin Litewka, Tomasz Szafrański / Studio Filmowe „Zebra” / brak rekomendacji

Fabuła – Janusz Majewski

  1. 12480/2013 / Jeziorak / Michał Otłowski / WFDiF / do II etapu
  2. 12442/2012 / Zakochany Adam / Waldemar Szarek / Pay Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 12270/2013 / Pani z przedszkola / Marcin Krzyształowicz / Skorpion Arte Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 11984/2013 / Konrad Wallenrod / Patryk Vega / Amercom S.A (po poprawkach) / do poprawek
  5. 12531/2013 / Podgarbiony / Krzysztof Pieczyński / Arkadia Film Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  6. 12367/2013 / Do góry nogami / Bartosz Maciej Kowalski / Dogoda Media Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  7. 11787/2013 / Byli żyli trzej Japończycy / Jan Hryniak / Studio Filmowe Zebra (po poprawkach) / brak rekomendacji

Fabuła – Paweł Pawlikowski

  1. 12484/2013 / 11 minut / Jerzy Skolimowski / Skopia Film / do II etapu
  2. 12353/2013 / Bogowie / Łukasz Palkowski / Watchout Productions / do poprawek
  3. 12389/2013 / Karuzela / Robert Wichrowski / Faun Film Ewa Ogorek Wichrowska / brak rekomendacji
  4. 12432/2013 / Jeżozwierz The Porcupine / Srdjan Dragojevic / Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników / brak rekomendacji
  5. 12441/2013 / Nie dla twoich oczu / Agnieszka Trzos / WFDiF / brak rekomendacji
  6. 12001/2013 / Lis / Sebastian Bleyl / Braidmade Films Ltd. (po poprawkach)/ brak rekomendacji
  7. 12264/2013 / Arizona w mojej głowie / Matthias Huser / Lava Films Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Fabuła – Janusz Zaorski

  1. 12490/2013 / Ja teraz kłamię / Paweł Borowski / Opus Film / do II etapu
  2. 12428/2013 / Ptaki śpiewają w Kigali / Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze / Argomedia Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 12512/2013 / Konwój / Maciej Żak / Film It / do poprawek
  4. 12752/2013 / Życie towarzyskie i uczuciowe / Mateusz Bednarkiewicz / SFP / brak rekomendacji
  5. 12498/2013 / Greed / Krzysztof Rurke / Film Design Maciej Kubiak / brak rekomendacji
  6. 12473/2013 / Zgodnie z planem / Jose Enrique Iglesias Vigil / Studio A / brak rekomendacji
  7. 12419/2013 / Przeklęty / Tomasz Szafrański / Karolew Films Tomasz Parnowski / brak rekomendacji
  8. 12366/2013 / Zosia szuka siódemki / Weronika Migoń / WFDiF / brak rekomendacji

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2013:

  1. 10376 / Trzy upadki świętego / Jacek Januszyk / Mastershot
  2. 10778 / Czerwony pająk / Marcin Koszałka / MD4
  3. 4657 / Klub Hipochondryków / Jerzy Domaradzki / Astra Film sp. z o.o.
  4. 12017 / Demon / Marcin Wrona / Magnet Man Film Sp. z o.o.
  5. 11422 / Na granicy / Wojciech Kasperski / Metro Films Sp. z o.o.
  6. 11560 / Gwiazdy / Jan Kidawa-Błoński / Apple FilmProduction Sp. z o.o.
  7. 11458 / Mały Jakub / Mariusz Bieliński / WFDiF

Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych

Dokument – Lidia Duda

  1. 12430/2013 / Agfa 1939 / Michał Wnuk / Balabusta Magdalena Kamińska/ do II etapu
  2. 12426/2013 / Misja kontynuacja / Bogdan Lęcznar / Baza Grupa Medialna Dorota Petrus/ do poprawek
  3. 12755/2013 / Reguły morza / Jacob Dammas / Graniza Jacob Dammas / brak rekomendacji
  4. 12443/2013 / Karawana / Włodzimierz Krygier / Pay Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Dokument – Marcel Łoziński

  1. 12758/2013 / Nieprzeciętni / Krystian Kamiński / Film Fiction Adrian Pawłowski / do II etapu
  2. 12666/2013 / Karski i władcy ludzkości / Sławomir Grunberg / Message Film Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 12485/2013 / Errata do rysopisu. Zdzisław Maklakiewicz / Krzysztof Tchórzewski / Krzysztof Tchórzewski / do II etapu
  4. 12362/2013 / Aram / Krzysztof Talczewski / Baltmedia Sp. z o.o. / do II etapu
  5. 12386/2013 / Dwoje z ławki / Grzegorz Zariczny / Luna Film Krzysztof Ridan / do II etapu
  6. 12607/2013 / Szkoła po drugiej stronie rzeki / Joanna Grudzińska / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  7. 12515/2013 / Kazimierz. Unicestwiona idylla / Wiesław Dąbrowski / Partus Wiesław Dąbrowski / brak rekomendacji
  8. 12528/2013 / Pisanie powinno być urodziwe / Igor Mołodecki / Arkadia Film Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  9. 11268/2013 / Nie robić głupstw. Opowieści filmowe Stanisława Janickiego / Krzysztof Tusiewicz / Domino Film Małgorzata Domin / brak rekomendacji
  10. 12593/2013 / Dwa sztandary / Mirosław Chojecki / Media Kontakt / brak rekomendacji

Dokument – Wojciech Staroń

  1. 11962/2013 / Śpiewać / Olga Korotkaya / Dorota Roszkowska „Arkana Studio” (po poprawkach) / do II etapu
  2. 12496/2013 / Mój ojciec Staś / Andrzej Dudziński, Magdalena Dygat / Sf Kalejdoskop Sp. z o.o. / do poprawek
  3. 12436/2013 / Miasto kobiet / Witold Szymczyk / WFO Sp. z o.o. / do poprawek
  4. 12509/2013 / Służby medyczne w powstaniu / Marek Widarski / Fundacja Filmowa Armii Krajowej / do poprawek
  5. 12562/2013 / Dialektyka diabła / Mariusz Malec / Quiet Harbourfilm Production Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  6. 12611/2013 / Jackanowie / Anna Celia, Kendall Yatzkan / Plesnar & Krauss Films / brak rekomendacji
  7. 12444/2013 / Janusz Bielecki. Sekrety / Piotr Poraj-Poleski / Alterego Pictures / brak rekomendacji
  8. 12288/2013 / Antarktyda. Gdy pojawia Się ciepło / Władysław Rybiński / SF Kronika Polska Kronika Filmowa / brak rekomendacji

Dokument – Jerzy Śladkowski

  1. 12422/2012 / Dybuk. Rzecz o banalności świata / Krzysztof Kopczyński / Eureka Media Krzysztof Kopczyński / do II etapu
  2. 12390/2013 / Szkoła / Grazyna Kędzielawska, współpraca Maria Zmarz-Koczanowicz / SF Indeks / do II etapu
  3. 12381/2013 / Rosyjskie motyle / Andrzej Fidyk / Fundacja na rzecz kultury i edukacji Sztuki Wszystkie / do II etapu
  4. 12533/2013 / Fotograf / Natalia Korczakowska / Scorpio Studio Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  5. 12440/2013 / Gadający pies czyli dezerterzy z korporacji kultura / Aleksandra Czernecka, Monika Góralewska / AS Media Agnieszka Sznajder-Leśniak / brak rekomendacji
  6. 12446/2013 / Dom Henriego / Justyna Łuczaj-Salej / Zaborosa Media Bogusław Salej / brak rekomendacji
  7. 12356/2013 / Granatowy zeszyt / Natasza Ziółkowska-Kurczuk / Centrum Doradcze Aurum M. Janiszewska, Zając, Bodzak S. J. / brak rekomendacji

Dokument – Tomasz Wolski

  1. 12614/2013 / Życie motyla / Piotr Bernaś / Marta Golba Endorfina Studio / do II etapu
  2. 12606/2013 / Statek widmo / Ewa Podgórska / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 12724/2013 / Lekcja patriotyzmu / Andrzej Kępiński / Studio Bo Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  4. 12423/2013 / Zasady dobrego nurkowania / Grzegorz Dębowski / Third Way Film Maciej Słowiński / brak rekomendacji
  5. 12634/2013 / Miasta z popiołów / Rafał Geremek / Czarny Słoń / brak rekomendacji
  6. 12099/2013 / Moje 89 pokolenie / Paweł Jóźwiak-Rodan / Projekcja Identyfikacja Paweł Jóźwiak-Rodan (po poprawkach) / brak rekomendacji
  7. 12483/2013 / Polacy w oczach świata / Tomasz Roztworowski / Hanna Ceglińska-Leśnodorska Agencja Promocji „APL” / brak rekomendacji

Wnioski skierowane do II etapu sesji 2/2013:

  1. 12638/2013 / Na morzu z Badjao / Eliza Kubarska / Monika Braid
  2. 11961/2013 / Łowcy miodu / Krystian Matysek / Dorota Roszkowska „Arkana Studio”

Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Witold Giersz

  1. 12545/2013 / Zajączek Parauszek Seria II / Krzysztof Brzozowski / Se-Ma-For Produkcja Filmowa (po poprawkach) / do II etapu
  2. 12501/2013 / Kacperiada / Wojciech Wawszczyk, Kamil Polak / Human Ark Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 12583/2013 / Idol / Mark Serafiński / Serafiński Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 12429/2013 / Podwórko / Grzegorz Wacławek / Grzegorz Wacławek / do II etapu
  5. 11992/2013 / Gyros Dance / Piotr Loc Hoang Ngoc / Fumi Studio Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  6. 12559/2013 / Photon / Łukasz Banach ps. Norman Leto / Lightcraft Advertising Sp. z o.o. / do poprawek
  7. 12421/2013 / Co za piękny przypadek / Zbigniew Czapla / Tomasz Wolf Warsztat Filmowy / do poprawek
  8. 12420/2013 / Niebo czy raj / Wiesław Winek / Tomasz Wolf Warsztat Filmowy / brak rekomendacji
  9. 11867/2013 / Twój Vincent / Dorota Kobiela / Breakthru Films Sp. z.o.o. (po poprawkach) / brak rekomendacji
  10. 12572/2012 / Wawowarszawa / Wojciech Tomaszewski-Kołyszko / Serafiński Studio Graficzno-Filmowe / projekt nie był rozpatrywany z przyczyn formalnych

Animacja – Izabela Plucińska

  1. 12520/2013 / Cargo / Sławomor Shuty / Fundacja Korporacja HaArt. / do II etapu
  2. 12589/2013 / Bałtyk / Piotr Giersz / Serafiński Studio-Graficzno Filmowe / do II etapu
  3. 12085/2013 / Druciane oprawki / Bartek Kędzierski / Kineskop Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  4. 12054/2013 / Szaman wiejski w wielkim mieście / Maciej Majewski / Animaso (po poprawkach) / do II etapu
  5. 12072/2013 / Pamiętnik Blumki / Wojciech Majewski / Tramway Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  6. 12596/2013 / Morska przygoda / Tomek Ducki / Film Studio Mtm Sp. z o.o. / brak rekomendacji
  7. 12602/2013 / Magic Forest / Artur Marcol / Krzysztof Krok Panoptiqm / brak rekomendacji
  8. 12038/2013 / Kurczak Romek / Alina Skiba / Lightcraft Advertising Sp. z o.o. (po poprawkach) / brak rekomendacji

Animacja – Marek Skrobecki

  1. 12500/2013 / The Man Who Knew 75 Languages / Anne Magnussen / Fumi Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 12357/2013 / Agi Bagi / Tomasz Niedźwiedź / Badi Badi Sp. J. T. Niedźwiedź, A Paziewski, T, Paziewski / do II etapu
  3. 11997/2013 / Czarnoksiężnik z krainy US  / Balbina Bruszewska / WJT Wojciech Leszczyński (po poprawkach) / do II etapu
  4. 12508/2013 / Jonalu / Anja Hansmann, Eckart Fingberg, Thomas Schneider / Studio Produkcyjne Orka Sp. z o.o. / brak rekomendacji

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2013:

  1. 11989/2013 / Kuba i Śruba / Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski, Marek Burda, Łukasz Słuszkiewicz / Studio Filmów Rysunkowych

Komisje eksperckie II etapu będą obradować wraz z Dyrektorem PISF i wspólnie podejmować decyzje o dofinansowaniu wybranych projektów. Spotkania te odbędą się przed 15 lipca br. Również wyniki bieżącej sesji zostaną ogłoszone na stronie internetowej PISF nie później niż 15 lipca br.

13.06.2013