Rekomendacje komisji I etapu w sesji 2/2017. PO "Produkcja filmowa"

Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 2/2017 wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Marcin Malatyński

  1. 18569 / Obcy / Marcin Kamiński / DeLord Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 18262 / Cham / Borys Lankosz / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. j. – do II etapu
  3. 18517 / Wróć do mnie / Filip Dzierżawski / Rubber Room Films Sp. j. – do II etapu
  4. 18573 / Zlecenie / Vacat / ZK STUDIO Sp. z o.o. – do II etapu
  5. 18652 / Pełzający cud / Jarosław Sztandera / Jarosław Sztandera – do II etapu
  6. 18235 / Książki są najważniejsze / Agnieszka Holland / Katarzyna Tubylewicz – do II etapu
  7. 18556 / Genua / Filip Kasperaszek / Centrala Distribution Sp. z o.o. – do poprawek
  8. 18506 / Bliskie spotkanie czwartego stopnia / Vacat / Paweł Nazaruk – do poprawek
  9. 18579 / Rodzice / Artur Wyrzykowski / Artur Wyrzykowski – do poprawek

Fabuła – Maciej Pawlicki

  1. 18580 / Maestro / Joanna Kos-Krauze / Joanna Kos-Krauze Kosfilm – do II etapu
  2. 18546 / Żeby nie było śladów / Jan P. Matuszyński / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. j. – do II etapu
  3. 18612 / Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej / Lech Majewski / Stowarzyszenie Twórców i Mecenasów Kultury i Nauki Angelus Silesius – do II etapu
  4. 18518 / Więzień 77 / Maciej Barczewski / Iron Films Sp. z.o.o. – do II etapu
  5. 18607 / Zdrada / Vacat / Tomasz Magierski – do II etapu
  6. 18596 / Lokatorka / Vacat / Jacek Matecki – do II etapu
  7. 18668 / Huragan / Vacat / Marek Nowak – do II etapu

Fabuła – Mirosław Piepka

  1. 18520 / Ciemny odcień czerni / Michał Otłowski / Waterline Films – do II etapu
  2. 18590 / Wakacje życia / Vacat / Gabriela Płażewska – do II etapu
  3. 18660 / Liebe macht frei / Vacat / Witold Sołowiow – do II etapu
  4. 18667 / Malowany / Bartosz Nowacki / Bartosz Nowacki – do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2017:

  1. 18293 / Wynalazca / Vacat / Rokam Media
  2. 18227 / Harda / Łukasz Palkowski / Elżbieta Cherezińska

Dokument – Anna Ferens

  1. 18636 / Biały wódz / Grzegorz Piekarski / Kijora Film Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 18674 / Miejsce pod słońcem / Maria Magriel / Fundacja Instytut Innowacji – do II etapu
  3. 18323 / Stalowe serce / Andrzej Ślązak / Baza35 Sp. z o.o. – do II etapu
  4. 18219 / Absolwent / Adrian Apanel / FURIAFILM Karolina Galuba-Kowalska – do II etapu
  5. 18574 / Polski lot / Konrad Szołajski / ZK STUDIO Sp. z o.o. – do II etapu
  6. 18647 / W głębi / Monika Pawluczuk / Monika Pawluczuk – do II etapu
  7. 18529 / Larysa / Vacat / Alexandre Dayet – do II etapu
  8. 18297 / Ostoja / Maria Wiśnicka-Wyrozębska / Maria Wiśnicka-Wyrozębska- do II etapu
  9. 18609 / Wyzwanie / Lidia Duda / Lidia Duda – do II etapu
  10. 18562 / Serca w ogniu / Natalia Grochal / Unlimited Film Operations Sp. z o.o. – do poprawek
  11. 18536 / Michel w krainie Ubu / Andrzej Titkow / Studio Filmowe TAK, Andrzej Titkow – do poprawek
  12. 18605 / Sybirak / Zofia Kowalewska / WFDiF – do poprawek
  13. 18568 / Muszkieterzy / Łukasz Korwin / Łukasz Korwin – do poprawek
  14. 18515 / Maratończyk / Zdzisław Najda / Zdzisław Najda – do poprawek
  15. 18657 / Jaworzniacy / Andrzej Gajewski / Andrzej Gajewski – do poprawek

Dokument – Arkadiusz Gołębiewski

  1. 18539 / ZASP / Ignacy Szczepański / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 18224 / Skandal! / Bartosz Paduch / Fundacja Promocji Kultury W To Mi Graj – do II etapu
  3. 18599 / Śpiewam życie / Marek Tomasz Pawłowski / Marek Tomasz Pawłowski – do II etapu
  4. 18540 / Elektrownia / Vita Żelakeviciute / Vita Żelakeviciute – do II etapu
  5. 18627 / Powrót hipisa / Ryszard Solarz / Kolektyw Film – do poprawek
  6. 18675 / Gra o najwyższą stawkę („Topacz”. „Zygmunt. „Lufa”) / Grażyna Zielińska, Piotr Furmankiewicz / Grażyna Zielińska, Alicja Pruszkowska – do poprawek

Dokument – Krzysztof Nowak

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2017:

  1. 18304 / Polscy łowcy krokodyli / Dorota Szuszkiewicz, Anna Orchowska / Mirosław Paul-Jabłoński, Dorota Szuszkiewicz 
  2. 18432 / Kazimierz Prószyński / Grzegorz Pacek / Anna Baumgart Wytwórnia Filmów

Animacja – Joanna Jasińska-Koronkiewicz

  1. 18559 / Insekt / Vacat / Yellow Tapir Films Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 18638 / Super Helenka / Wiesław Zięba / Paris + Hendzel Co. – do II etapu
  3. 18498 / Omul na granicy światów / Grzegorz Wacławek / Grzegorz Wacławek – do II etapu

Animacja – Tomasz Niedźwiedź

  1. 18624 / Mami Fatale cz. IV / Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski / Studio Miniatur Filmowych Instytucja Kultury – do II etapu
  2. 18526 / I Love This / Vacat / Animoon Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 18527 / Kicia Kocia / Andrzej Piotr Morawski / EgoFilm Ewelina Gordziejuk – do II etapu
  4. 18670 / Lufcik i Skafander / Vacat / Marcin Wasilewski, Szymon Jachimek – do poprawek

Animacja – Jarosław Sawko

  1. 18625 / Kapral Wojtek / Iain Gardner / Filmograf Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 18512 / Chłopiec robot / Łukasz Słuszkiewicz / Joanna Sorn-Gara – do II etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2017:

  1. 18423 / Wonder Legends / Artur Malczyk / Wonder Legends Karubin Malczyk Sp. j.

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Andrzej Jakimowski

  1. 18220 / Poza sezonem / Agnieszka Woszczyńska / Lava Films Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 18247 / Mydło / Małgorzata Imielska / Naima Film Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 18530 / Ikar. Historia Mietka Kosza / Maciej Pieprzyca / RE Studio Sp. z o.o. – do II etapu
  4. 18497 / Borderline / Katarzyna Rosłaniec / Manana Sp. z o.o. – do II etapu
  5. 18585 / Burchot / Ireneusz Grzyb / Koi Studio Sp. z o.o. – do  poprawek
  6. 18644 / Ptak Klepak / Piotr Chrzan / Human Power Sp. z o.o. – do  poprawek

            Fabuła – Dorota Kędzierzawska

            1. 18279 / Powrót do Legolandu / Konrad Aksinowicz / Agnieszka Chromicka Chroma Pro – do II etapu
            2. 18521 / Iluzja / Marta Minorowicz / Alter Ego Pictures Sp. z o.o. – do  poprawek

            Fabuła – Mirosław Krzyszkowski

            Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

            Fabuła – Jerzy Łukaszewicz

            1. 18552 / Expressowe marzenia / Maciej Żak / St. Lazare Studio Filmowe Sp. z o.o. – do II etapu
            2. 18645 / Sprawa Barana / Sebastian Buttny / Argomedia Sp. z o.o. – do  poprawek
            3. 18671 / Klecha / Jacek Gwizdała / V-Film Sp. z o.o. – do  poprawek

            Fabuła – Rafał Wieczyński

            Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

            Fabuła – Krzysztof Zanussi

            1. 18394 / Via Carpatia / Klara Kochańska i Kasper Bajon / MD4 Sp. z o.o. –do II etapu
            2. 18603 / Zieja / Robert Gliński / WFDiF– do II etapu
            3. 18593 / Każdemu jego Everest / Michał Sabliński / Opus Film Sp. z o.o. –do II etapu
            4. 18492 / Proust z Krowodrzy / Andrzej Barański / Studio Filmowe KADR – do  poprawek

            Fabuła – Janusz Zaorski

            1. 18538 / Miłość jest wszędzie / Michał Kwieciński / Akson Studio Sp. z o.o. – do II etapu
            2. 18516 / Broad Peak / Leszek Dawid / East Studio Sp. z o.o.- do II etapu

            Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

            Dokument – Lidia Duda

            1. 18634 / Urszula / Marcel Łoziński / Studio Filmowe Kalejdoskop – do II etapu
            2. 18584 / Dom / Karol Pałka / Wajda Studio Sp. z o.o. – do II etapu
            3. 18637 / Festiwal / Anna Gawlita, Tomasz Wolski / Kijora Film Sp. z o.o. – do II etapu
            4. 18491 / Blizny / Agnieszka Zwiefka / Chilli Productions Sp. z o.o. – do II etapu
            5. 18631 / Za Głosem. W Poszukiwaniu Marceli Sembrich / Radosława Franczak / Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego – do II etapu
            6. 18614 / Wieża Elfów / Polina Kelm / Studio Filmowe Everest – do  poprawek

              Dokument – Paweł Łoziński 

              1. 18567 / Opolan Portret Własny / Andrzej Szypulski / Fundacja Film Spring Open – do II etapu
              2. 18495 / Szklane Negatywy / Jan Borowiec / Wajda Studio Sp. z o.o. – do II etapu
              3. 18535 / Znaki / Wojciech Klimala / Kosmos Production Sp. z o.o. – do II etapu
              4. 18549 / Kobiety z kiosku / Daniel Stopa / Staron-Film Sp. z o.o. – do II etapu
              5. 18621 / Koniec i początek / Marcin Bortkiewicz / „PS Film” Sebastian Petryk – do  poprawek

              Dokument – Jerzy Lubach

              1. 18502 / Devi-Książę Miniatury / Mariusz Orski / Media Kontakt Sp. z o.o. – do II etapu
              2. 18633 / Głos / Dominika Montean-Pańków / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. – do II etapu

              Dokument – Paweł Nowacki

              1. 18649 / Granice Serc / Rafał Wieczyński / Movie Flover Sp. z o.o. – do II etapu
              2. 18403 / Węgrzy w Warszawie / Tadeusz Pawlicki / Picaresque Maciej Pawlicki – do II etapu
              3. 18406 / Pamięć / Stanisław Kuźnik / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. – do II etapu
              4. 18514 / Lwów pod okupacją 1941-1944 / Andrzej Gajewski / Film Open Group Sp. z o.o. – do II etapu

                  Dokument – Paweł Woldan

                  1. 18608 / Nieletni Naukowcy / Hanna Polak, Aleksandra Skowron / Mediolia Aleksandra Skowron –  do II etapu
                  2. 18243 / Warszawa: Miasto Podzielone / Eric Bednarski / Dorota Przyłubska Pado Studio Film – do II etapu

                  Dokument – Grzegorz Górny

                  1. 18632 / Obdarowani Sławkiem-Face / Ryszard Kaczyński / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o. – do II etapu
                  2. 18547 / Po Złoto / Ksawery Szczepanik / Darek Dikti Biuro Pomysłów – do II etapu
                  3. 18626 / Hiranmoy Ghoshal. Nurtem Dwóch Rzek / Tadeusz Śmiarowski / Film Open Group Sp. z o.o. – do  poprawek

                  Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2017:

                  1. 17560 / Siostry Chodakowskie / Ramunė Kudzmanaitė / Arkana Sp. z o.o.

                  Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

                  Animacja – Piotr Dumała

                  1. 18523 / Deszcz / Piotr Mielczarek / Fumi Studio Sp. z o.o. – do II etapu
                  2. 18558 / Colaholic / Marcin Podolec / Yellow Tapir Films Sp. z o.o. – do II etapu
                  3. 18598 / Wyszła z brzegów / Sofya Nabok / Likaon Sp. z o.o. – do II etapu
                  4. 18519 / Przytul mnie. Sezon 2 / Anna Błaszczyk / Animoon Sp. z o.o. – do II etapu
                  5. 18522 / Ad Astra / Anita Kwiatkowska-Naqvi / Horizon New Media Sp. z o.o. S.K – do poprawek

                  Animacja – Leszek Nowicki

                  1. 18602 / Taśmy / Jacek Piotrowicz / Tomasz Wolf Warsztat – do II etapu
                  2. 18641 / Żubr Pompik. Sezon 2 / Wiesław Zięba / EGoFILM – do do II etapu

                  Animacja – Izabela Plucińska 

                  1. 18541 / Vitae Azilia / Joanna Wapniewska / Studio Filmów Rysunkowych – do II etapu
                  2. 18639/ Pęd / Tamas Ducki / EgoFILM – do II etapu
                  3. 18534 / Rodzina Treflików. Seria 3 / Marek Skrobecki / Studio Trefl SA – do II etapu
                  4. 18385 / Poemat heroikomiczny / Hanna Bożena Margolis / MSerafiński Studio Graficzno-Filmowe – do II etapu
                  5. 18597 / Metro / Natalia Krawczuk / WJT – do poprawek

                      Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 2/2017:

                      1. 17734 / Twierdza / Sławomir Marek Zalewski / Media Design Teresa Zalewska – do II etapu
                      2. 18288 / Kacperiada.  Sezon 2 / Jakub Tarkowski / Human Ark Sp. z o.o. – do II etapu
                      3. 18271 / Historyjek na tropie / Piotr Furmankiewicz / Fumi Studio Sp. z o.o. – do II etapu
                      19.06.2017