Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2015. PO "Produkcja filmowa"

Poniżej przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 3/2015 wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”.

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Michał Chaciński

  1. 15821 / Anatomia / Aleksandra Jankowska / Kometa Films / do II etapu
  2. 15985 / Zimna wojna / Paweł Pawlikowski / Opus Film / do II etapu
  3. 16010 / Noc żywych Żydów / Bodo Kox / Water Color Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 14628 / Krokodyl / Aleksandra Niemczyk / No Sugar Films Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  5. 16043 / Janko Mściciel epizod 1. Rabacja / Piotr Głowacki / Piotr Głowacki / do II etapu
  6. 15325 / Małpa / Kacper Lisowski / Kacper Lisowski (po poprawkach) / do II etapu
  7. 15933 / Furia / Mateusz Rakowicz / „Spinka Film Studio” Sp. z o.o. / do poprawek
  8. 15859 / Fortnight – poza sezonem / Agnieszka Woszczyńska / Lava Films Sp. z o.o. / do poprawek

Fabuła – Grzegorz Łoszewski

  1. 15893 / Kalina / Katarzyna Klimkiewicz / RE Studio Renata Czarnkowska-Listoś / do II etapu
  2. 15844 / Broniewski – 12 obrazów / Piotr Trzaskalski / Wojciech Lepianka / do II etapu
  3. 15981 / Strach / Anna Kazejak / Alter Ego Picture Sp. z o.o. / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe” / do II etapu
  4. 15930 / Powrót do Legolandu / Konrad Aksinowicz/ Chroma Pro Agnieszka Chromicka / do poprawek
  5. 15825 / Dawca / Tomasz Cichoń / Bartosz Janiszewski / do poprawek
  6. 16027 / Mania / Piotr Chrzan / Piotr Chrzan / do poprawek

Fabuła – Marcin Wrona

  1. 15801 / Tempelhof / Michał Gazda / TFP Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 15798 / Placebo / Joanna Kaczmarek / Studio Filmowe „KADR” / do II etapu
  3. 15231 / Ballada o Bałutach / vacat / Tomato Marcin Łunkiewicz (po poprawkach) / do II etapu
  4. 15889 / W twoich dłoniach / Julia Popkiewicz / Julia Popkiewicz / do II etapu
  5. 15990 / Małodobry i Małoduszny / Ryszard Maciej Nyczka / Ryszard Maciej Nyczka / do II etapu
  6. 15915 / Historia bez zakończenia / Dominik Wieczorkowski-Rettinger / Dione Film / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe” / do II etapu
  7. 16022 / Trzy minuty wystarczą / Piotr Domalewski / MD4 Sp. z o.o. / do poprawek
  8. 15799 / Lap / Grant Blaisdell / Anira Wojan / do poprawek
  9. 15895 / Między innymi / Piotr Matwiejczyk / Piotr Matwiejczyk / do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2015:

  1. 14673 / Orzełek i Reszka / Maria Zmarz-Koczanowicz / Cine-Art Studio Sp. z o.o.
  2. 15241 / Jazda / Piotr Mularuk / Sunpower Cinema Sp. z o.o.
  3. 15240 / Topnienie / Justyna Tafel / Staroń-Film (po poprawkach)

Dokument – Andrzej Sapija

  1. 15342 / Generał Rowny – kreator globalnej stabilizacji / Wiesław Dąbrowski / Partus Agencja Artystyczna (po poprawkach) / do II etapu
  2. 14593 / Studium chaosu, czyli traktat o Krzysztofie Niemczyku / Tomasz Śliwiński / Fundacja Arton (po poprawkach) / do II etapu
  3. 15834 / Sztuka przetrwania / vacat / ZK STUDIO Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 15999 / Za głosem. W poszukiwaniu Marcelli Sembrich / Radosława Franczak / Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego / do II etapu
  5. 15924 / Gojka w Izraelu / Ireneusz Engler / Ireneusz Engler / do II etapu
  6. 15923 / War Watchers / Vita Maria Drygas / Vita Maria Drygas / do II etapu
  7. 16025 / Głupia miłość / Monika Pawluczuk / Monika Pawluczuk / do II etapu
  8. 15880 / Sound-Man / Maja Baczyńska / Maja Baczyńska / do II etapu
  9. 15899 / Weterani / Jerzy Krysiak / PROFILM Sp. z o.o. / skierowany do Priorytetu I „Stypendia scenariuszowe” / do II etapu
  10. 16036 / Kanar / Marek Kossakowski / Fundacja Centrum Idei / do poprawek
  11. 15866 / Wyklęci Machabeusze / Jolanta Chojecka Kessler / Jolanta Chojecka / do poprawek

Dokument – Vita Żelakeviciute

  1. 15950 / Spowiednik / Jerzy Śladkowski / Ragusa Film Lucyna Kowalska / do II etapu
  2. 16002 / Jerozolima / Łukasz Konopa / Last Moment Production Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 15824 / Demony z Kanczendzongi / Eliza Kubarska / Braidmade Films Ltd / do II etapu
  4. 15286 / Folklor / Zuzanna Solakiewicz / Marta Golba Endorfina Studio (po poprawkach) / do II etapu
  5. 15957 / Film dla mojej mamy / Jakub Piątek / Marta Golba Endorfina Studio / do II etapu
  6. 16017 / Baśń o czarownicy / Nikolai Galitzine / Fundacja NUR / do II etapu
  7. 15904 / Ich czworo / Iwona Siekierzyńska / Iwona Siekierzyńska / do II etapu
  8. 15851 / Enfant terrible / Paweł Woldan / Lesław Skuza / do II etapu
  9. 15973 / Budynek / Aleksandra Maciuszek / Aleksandra Maciuszek / do II etapu
  10. 15943 / „ZO” – Elżbieta Zawadzka / Alicja Albrecht / Alicja Albrecht / do II etapu
  11. 15257 / Moje fatum / Arkadiusz Bartosiak / Arkadiusz Bartosiak (po poprawkach) / do II etapu
  12. 15858 / Projekt: zmiana / Agnieszka Sadurska / Afilm Anna Zajączkowska / do poprawek
  13. 15852 / Wytwórnia / Mieczysław B. Vogt / Mieczysław B. Vogt / do poprawek
  14. 15884 / Cztery opowieści o życiu / Matej Bobrik / Matej Bobrik / do poprawek

Animacja – Joanna Jasińska-Koronkiewicz

  1. 15913 / Sol i Liv / Piotr Szczepanowicz / Grzegorz Wacławek / do II etapu
  2. 15836 / Opowiadania z piaskownicy / Andrzej Kukuła, Robert Turło / TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 15940 / Pamiętniki Adama i Ewy / Zbigniew Kotecki / Wojciech Leszczyński / do II etapu
  4. 15271 / Bubblebit i Miau / Łukasz Kacprowicz, David Tousek / GS Animation Sp. z o.o. Grupa Smacznego Sp. k. (po poprawkach) / do II etapu
  5. 15848 / Tylko bez całowania / Wiola Sowa / EGoFILM / do poprawek

Animacja – Wiesław Zięba

  1. 15847 / Niesamowity świat Hektora / vacat / EGoFILM / do II etapu
  2. 15996 / Schronisko / Jarosław Szyszko / Leszek Gałysz / do II etapu
  3. 15929 / Baśń o złej księżniczce Kunegundzie / vacat / Water Color Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 15846 / Do zobaczenia na naszej wyspie / vacat / Marcin Graj / do II etapu
  5. 15830 / Prosię Banjo / Łukasz Kacprowicz / Robert Jaszczurowski / do II etapu
  6. 15919 / Morderca, Pingwin, Tom, Lalkogłowy / Tomas Tamosaitis / Filmograf Sp. z o.o. / do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2015:

  1. 13797 / Brygada Żądło / Marek Skrobecki / Anima-Pol Sp. z o.o.
  2. 14263 / Kotek Blublu / vacat / Studio Miniatur Filmowych Sp. z o.o. (po poprawkach)
  3. 15362 / Zuza malowana / Katarzyna Wilk / Przemysław Pinczak (po poprawkach)

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Agnieszka Holland

  1. 16007 / Ach, śpij kochanie / Krzysztof Lang / TFT Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 15826 / Twarz / Małgorzata Szumowska / Nowhere Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 15842 / Koniokrady / Maciej Wojtyszko / Prasa i Film Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 15882 / Waszyński / Piotr Mularuk / Sunpower Cinema Sp. z o.o. / do II etapu
  5. 15952 / Obrazy w ciemności / Paula Markovitch / Staron-Film Sp. z.o.o / do II etapu
  6. 15837 / Ciemno, prawie noc / Borys Lankosz / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. Jawna / do II etapu

Fabuła – Jan Komasa

  1. 15870 / Wielkie zimno / Gerard Pautonier / Lava Films Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 15916 / Serce miłości / Łukasz Ronduda / Takfilm Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 15891 / Nina / Olga Chajdas /Film It Sp. z o.o. / do poprawek
  4. 15987 / AA / Jacek Faber / Extreme Emotions S.C. / do poprawek
  5. 16020 / Orzeł. Ostatni patrol / Jacek Bławut / Produkcja Filmów Jacek Bławut / do poprawek

Fabuła – Juliusz Machulski

  1. 15920 / Powidoki / Andrzej Wajda / Akson Studio Sp. z o.o. / do II etapu

Fabuła – Michał Rosa

  1. 15282 / Urodziny / Igor Mołodecki / WFDiF (po poprawkach) / do II etapu
  2. 15827 / Piąta pokojówka / Tomasz Dettloff / Studio Filmowe „Kadr” / do II etapu
  3. 15872 / Kamerdyner / Filip Bajon / Filmicon S.C. / do II etapu
  4. 15939 / Justa / Beata Dzianowicz / Studio Filmowe Kalejdoskop / do poprawek

Fabuła – Wojciech Smarzowski

  1. 14743 / Przebitka / Andrzej Barański / Skorpion Arte Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  2. 14592 / Najpiękniejsze lata naszego życia / Jacek Filipiak / Opus Film Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  3. 15867 / Powrót / Magdalena Łazarkiewicz / The Chimney Pot Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 15840 / Clair-Obscur / Yesim Ustaoglu / Aeroplan Film Sp. z o.o. / do II etapu
  5. 15820 / Reakcja łańcuchowa / Jakub Pączek / Studio Filmowe „Kadr” / do poprawek
  6. 15947 / Zwycięzca / Krzysztof Rogulski / Domi Productions Sp. z o.o. / do poprawek
  7. 15843 / Incredible / Piotr Trzaskalski / ADHD Warsaw Sp. z o.o. / do poprawek
  8. 15841 / Radiogram / Rouzie Hassanova / Filmokracja Sp. z o.o. / do poprawek

Fabuła – Xawery Żuławski

  1. 15962 / Dusze patriotów / Władysław Pasikowski / Scorpio Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 15909 / Pomiędzy słowami / Urszula Antoniak / Opus Film Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 15982 / Człowiek z magicznym pudełkiem / Bodo Kox / Alter Ego Pictures Sp. z o.o. / do II etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2015:

  1. 15934 / Fuga / Agnieszka Smoczyńska / MD4 Sp. z o.o. (po poprawkach)
  2. 15222 / Wilkołak / Adrian Panek / Filmpolis Agata Szymańska (po poprawkach)
  3. 15325 / I / Grzegorz Jaroszuk / MD4 Sp. z o.o. (po poprawkach)
  4. 15244 / Morfina / Jacek Borcuch / The Chimney Pot Sp. z o.o. (po poprawkach)
  5. 15368 / Farma lalek / Łukasz Zadrzyński / TVN S.A. (po poprawkach)
  6. 14631 / Dom tułaczy / Mariko Saga / Lava Films Sp. z o.o. (po zaleconych zdjęciach próbnych)
  7. 14680 / Nutka / Jan Holoubek / Rosebud Films Magdalena Różczka
  8. 15806 / Bikini Blue / Jarosław Marszewski /Studio Filmowe „Zebra”
  9. 15942 / Projekt X / Katarzyna Kozyra / Fundacja Katarzyny Kozyry
  10. 15922 / Big Bang (ex Historie śmieciowe) / Paweł Maślona / Akson Studio Sp. z o.o.
  11. 15959 / Kamper / Łukasz Grzegorzek / Koskino Natalia Grzegorzek
  12. 15971 / Kochaj (ex Wieczór panieński) / Marta Plucińska / Federico Film Sp. z o.o.
  13. 15871 / Dziennik z wycieczki do Budapesztu / Rafał Kapeliński / Domino Film Małgorzata Domin
  14. 15963 / Wszystkie zwierzęta, które są z tobą / Anna Wieczur-Bluszcz / Fundacja Sztuki Orbis Pictus

Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

Dokument – A. Marek Drążewski

  1. 15898 / Graniczne cięcie / Igor Chojna / Lava Films Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 15881 / Prison Match. Mecz pojednania / Janusz Mrozowski / Ragusa Film Lucyna Kowalska / do II etapu
  3. 15954 / Żołnierze Wyklęci / Mieczysław Vogt / Rafał Mierzejewski / Media Kontakt Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 15886 / Terra Australis / Jerzy Domaradzki / Astra Film Sp. z o.o. / do poprawek
  5. 15912 / Niezły dyrygent, ale dobry człowiek / Tomasz Drozdowicz / Studio Filmowe Autograf s.c. Beata Hyczko Tomasz Drozdowicz / do poprawek
  6. 16015 / Esencja życia / Anna Ferens / Faster Piotr Matuszewski / do poprawek

Dokument – Ewa Ewart

  1. 15975 / Szybszy niż Bill (Ahead of Bill) / Paulina Gawęcka / Tomasz Gaj Workshop / do II etapu
  2. 15967 / W imię honoru (In the name of honor) / Paweł Gula / Rosebud Film Anna Różalska / do poprawek
  3. 16009 / Chciałbym ci powiedzieć wszystko / Gregory Zvika Portnoy / Plesnar & Krauss Films Sp. z o.o. / do poprawek

Dokument – Paweł Łoziński (w zastępstwie Bartka Konopki)

  1. 15809 / Diagnoza / Ewa Podgórska / Entertain Studio Małgorzta Wabińska / do II etapu
  2. 15885 / Edward Żebrowski / Maria Zmarz-Koczanowicz / WFDiF / do II etapu
  3. 15361 / Różowy Horyzont / Laura Pawela / Centrala Distribution Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  4. 15876 / Ucho wewnętrzne / Szymon Uljasz, Magdalena Gubała / Magic Production Sp. z o.o. / do II etapu
  5. 15835 / Artykuł 196 (Apostazja) / Konrad Szołajski / ZK Studio Sp. z o.o. / do II etapu (warunkowo)
  6. 15980 / Przygody dobrego wojaka Jurka / Krystyna Krauze / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o. / do II etapu (warunkowo)

Dokument – Krystian Matysek

  1. 15883 / Rezerwat Askania / Andrii Lytvynenko / Fundacja Dokument i Świat / do II etapu
  2. 16011 / Artur / Wiktoria Szymańska / Plesnar & Krauss Films Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 15807 / Świat według Muńka / Łukasz Wylężałek / DE Lord Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 16004 / Wiatr / Michał Bielawski / Telemark Sp. z o.o. / do II etapu
  5. 15812 / Snajper / Jan Sosiński / Metro Films Sp. z o.o. / do poprawek
  6. 15978 / My Preppersi / Leszek Molski / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o. / do poprawek
  7. 16016 / Ambulans Polska-Syria / Aleksander Zalewski / Aksamit Sp. z o.o. / do poprawek

Dokument – Jerzy Śladkowski

  1. 15839 / Andrew Warhola, moja fabryka / Bogdan Dziworski / Domino Film Małgorzata Domin / do II etapu
  2. 16003 / Over the Limit / Marta Prus / Telemark Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 15998 / Stachura totalny / Małgorzata Burzyńska-Keller / Fundacja Ochrony Dziedzictwa Kultury Żydów / do II etapu
  4. 16035 / Miłość bezwarunkowa / Rafał Łysak / Produkcja Filmów Jacek Bławut / do II etapu
  5. 16014 / Hugo / Wojciech Kimala / Film Bunch Mateusz Wajda / do II etapu
  6. 15372 / Zawołaj mnie na drugą stronę / Małgorzata Imielska / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  7. 15302 / Jorzeity polskie / Adam Sikora / Largo Agnieszka Traczewska (po poprawkach) / do II etapu
  8. 15944 / Obserwacje Wojciecha Młynarskiego – czyli ciąg dalszy ratowania Polaków od grzechu niemyślenia / Alicja Albrecht / Bluescreen Sp. z o.o. / do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2015:

  1. 15219 / Koń jest najważniejszy / Daniel Szczechura / Anima-Pol Sp. z o.o. (po poprawkach)
  2. 15251 / Hafciarka / Zbigniew Rybczyński / Iron Films Sp. z o.o. (po poprawkach)
  3. 15352 / Opera o Polsce / Piotr Stasik / Anna Gawlita Kijora
  4. 15234 / Koniec świata w dolinie łez / Jarosław Wszędybył / Before My Eyes Przemysław Miękinia (po poprawkach)
  5. 14271 / Z wnętrza / Cezary Grzesiuk / Cezary Grzesiuk Blue Dream Film
  6. 14617 / Ziemia czerwonych drzew / Michał Olszycki / Centrum Multimedialne Arkadia

Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Tomasz Ducki

  1. 15320 / Gusła / Adrienne Nowak / Wojciech Leszczyński WJT (po poprawkach) / do II etapu
  2. 15306 / Olbrzym / Marcin Podolec / Fumi Studio Sp. z o.o. (po poprawkach) / do II etapu
  3. 14738 / Kostka i Kulka / Mikołaj Valencia, Tomasz Niedźwiedź / Badi Badi Sp.J. (po poprawkach) / do II etapu
  4. 15941 / Pięć fal, jeden człowiek / Marta Chyła / WJT Wojciech Leszczyński / do II etapu
  5. 15797 / Wilq Superbohater / Bartosz Minkiewicz, Leszek Nowicki / TFP Sp. z o.o. / do II etapu
  6. 15385 / Theatrum Magicum / Marcin Giżycki / Fundacja Rozruch (po poprawkach) / do II etapu
  7. 15926 / Nie pokoje / Monika Marchewka / BreakThru Productions Sp. z o.o. / do poprawek

Animacja – Zbigniew Kotecki

  1. 15864 / Miłek z Czarnego Lasu / Ewelina Stefańska / TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 15970 / Leila / Agnieszka Skolik / J&P Studio Grafiki Filmowej Leszek Gałysz / do II etapu
  3. 15931 / Rok / Małgorzata Pakalska-Bosek / Serafiński Studio Sp. z o.o. / do II etapu
  4. 15918 / Mami Fatale cz. 3 / Marcin Wasilewski / SMF Sp. z o.o. / do II etapu

Animacja – Olga Wroniewicz

  1. 15914 / Ala ma koty / Marta Stróżyka / Animoon Sp. z o.o. / do II etapu
  2. 15878 / Sacculina Carcini / Katarzyna Nalewajka / Anima-Pol Sp. z o.o. / do II etapu
  3. 15849 / Winda / Hieronim Neuman / Studio Mansarda Maciej Ćwiek / do II etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2015:

  1. 15227 / Żubr Pompik / Wiesław Zięba / EGoFILM Ewelina Gordziejuk (po poprawkach)
  2. 15359 / Pelikan / Magdalena Osińska / Grzegorz Wacławek
  3. 14647 / Treliki/Mały wujcio / Marek Skrobecki / Studio Filmów Animowanych Trefl S.A. (po poprawkach)
  4. 15288 / Pajęczaki / Kataryna Kreskowa, Szymon Adamski / Studio Miniatur Filmowych Sp. z o.o.
  5. 15345 / Agatka / Wojciech Wojtkowski, Robert Turło, Andrzej Piotr Morawski, Andrzej Kukuła, Paweł Czarzasty, Jan Steliżuk / Serafiński-Studio Sp. z o.o.
09.09.2015