Rekomendacje komisji I etapu w sesji 3/2017. PO "Produkcja filmowa"

Przedstawiamy listę wniosków ocenionych przez komisje eksperckie I etapu w sesji 3/2017 wraz z rekomendacjami komisji.

Priorytet 1 i 2. „Stypendia scenariuszowe” i „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Fabuła – Marcin Malatyński

  1. 19205 / Tonia / Marcin Bortkiewicz / PS Film Sebastian Petryk – do II etapu
  2. 19161 / To nie mój film / Maria Zbąska / Hubert Koprowicz Hi Movies – do II etapu
  3. 19079 / Take Away / Kalina Alabrudzińska / My Way Studio – do II etapu
  4. 18556 / Genua / Filip Kasperaszek / Centrala Distribution Sp. z o.o. – do II etapu
  5. 18234 / Pot / Magnus von Horn / Lava Films Sp. z o.o. – do II etapu
  6. 19219 / Cicha / Jacek Piotr Bławut / Jacek Piotr Bławut – do II etapu
  7. 18579 / Rodzice / Artur Wyrzykowski / Artur Wyrzykowski – do II etapu
  8. 19036 / Skrzyżowanie / Dominika Montean-Pańków / Dominika Montean-Pańków – do II etapu
  9. 19164 / Szklane imperium / Matt Szymanowski / Matt Szymanowski – do poprawek
  10. 19035 / Tajemny akord / Borysz Lankosz / Krzysztof Kopczyński – do poprawek

Fabuła – Maciej Pawlicki

  1. 19243 / Chachoł / Grzegorz Sadurski / Lightcraft Advertising Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 19196 / Ta cholernie piękna miłość / Małgorzata Imielska / Naima Film – do II etapu
  3. 19193 / Ruda / Wawrzyniec Kostrzewski / Wawrzyniec Kostrzewski – do II etapu
  4. 19166 / Pięćdziesiąt sześć / Vacat / Magdalena Miecznicka – do poprawek
  5. 19160 / Gwiazdy są nad nami / Wojciech Urbański / Wojciech Urbański – do poprawek

Fabuła – Mirosław Piepka

  1. 19190 / Ci co krążą wokół Słońca / Michał Marczak / Match&Spark Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 19155 / Traktat / Jarosław Fret / Argomedia Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 19239 / Stada gołębi lecą przez góry / Grzegorz Pacek / Grzegorz Pacek, German Sadułajew – do II etapu
  4. 19241 / Legionistka / Klara Kochańska / Klara Kochańska, Kasper Bajon – do II etapu
  5. 19211 / Redaguje zespół / Aleksander Duraj / Mateusz Moczulski – do II etapu
  6. 19224 / Kolonia / Krzysztof Bizio / Krzysztof Bizio – do II etapu
  7. 18667 / Malowany / Bartosz Nowacki / Bartosz Nowacki – do II etapu
  8. 19204 / Ostatnie wakacje / Roman Przylipiak / HAKA Tomasz Morawski – do poprawek
  9. 19199 / GRIND/R / Piotr Trojan, Dawid Nickel / No Sugar Films Sp. z o. o. – do poprawek
  10. 19171 / Kaśka / Olga Chajdas / Aneta Todorczuk-Perchuć – do poprawek
  11. 19059 / Widok z dachu / Robert Gliński / Sławomir Rogowski – do poprawek

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2017:

  1. 18569 / Obcy / Marcin Kamiński / DeLord Sp. z o.o.
  2. 18573 / Zlecenie / Vacat / ZK Studio Sp. z o.o.
  3. 18518 / Więzień 77 / Maciej Barczewski / Iron Films Sp. z.o.o.

Dokument – Anna Ferens

  1. 19218 / Sad Dziadka / Karol Starnawski / Arkana Studio Dorota Roszkowska – do II etapu
  2. 19068 / Dom pod Wiecznym Piórem / Marek Gajczak / Stowarzyszenie Film Kraków – do II etapu
  3. 19182 / Piramida / Grzegorz Szczepaniak / Wydawnictwo Fonograficzne Anagram sp. z o.o. – do II etapu
  4. 19087 / YYAA – Wojciech Bruszewski / Vacat / Fundacja Arton – do II etapu
  5. 18536 / Michel w krainie Ubu / Andrzej Titkow / Studio Filmowe TAK, Andrzej Titkow – do II etapu
  6. 18562 / Serca w ogniu / Natalia Grochal / Unlimited Film Operations Sp. z o.o. – do II etapu
  7. 18605 / Sybirak / Zofia Kowalewska / WFDiF – do II etapu
  8. 19226 / Vis a vis Chruściela / Sławomir Koehler / Sławomir Kohler – do II etapu
  9. 19050 / Pociąg / Jakub Piątek / Jakub Piątek – do II etapu
  10. 19235 / Cmentarz / Julia Pełka / Julia Pełka – do II etapu
  11. 19093 / Dumka na milion serc / Jarosław Mańka / Klaudiusz Kuś – do II etapu
  12. 18515 / Maratończyk / Zdzisław Najda / Zdzisław Najda – do II etapu
  13. 18657 / Jaworzniacy / Andrzej Gajewski / Andrzej Gajewski – do II etapu

Dokument – Arkadiusz Gołębiewski

  1. 19107 / Etiuda na skrzypce, wiolonczelę i dym z kominów / Jacek Januszyk / Cyklop Film Jacek Januszyk – do II etapu
  2. 19130 / Nafta / Maciej Drygas / Drygas Film Production – do II etapu
  3. 19143 / Dzikie miasto / Krystian Matysek / One Production Jan Dybek-Perski – do II etapu
  4. 19143 / Jak zostać Polakiem? / Grzegorz Dębowski / e-Aktuariat Sp. z o.o. Sp.k. – do II etapu
  5. 18627 / Powrót hipisa / Ryszard Solarz / Kolektyw Film – do II etapu

Dokument – Krzysztof Nowak

  1. 19096 / Zabójcy / Tomasz Świątkowski / Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 19184 / Hirszfeld / Paweł Wysoczański / Black and White Productions Paweł Wysoczański – do II etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2017:

  1. 18340 / Plebiscyt 1920 / Weronika Wojnach / Film Studio MTM Sp. z o.o.
  2. 18539 / ZASP / Ignacy Szczepański / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa Sp. z o.o.
  3. 18574 / Polski lot / Konrad Szołajski / ZK Studio Sp. z o.o.

Animacja – Anna Błaszczyk

Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

Animacja – Tomasz Niedźwiedź

  1. 19152 / Bella w brzuszku / Jacek Rokosz / Grzegorz Wacławek – do II etapu
  2. 19151 / Toru Superlis / Piotr Szczepanowicz / Animoon Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 18670 / Lufcik i Skafander / Vacat / Marcin Wasilewski, Szymon Jachimek – do II etapu

Animacja – Jarosław Sawko

  1. 19085 / Baniak i Maniak / Vacat / Pigeon Group Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 19110 / Biriki / Elżbieta Wąsik / Filmograf Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 19215 / Kuba i Śruba seria II / Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski / Studio Filmów Rysunkowych – do II etapu
  4. 19244 / Johann, Sebastiana i Bach / Łukasz Kacprowicz / GS Animation Sp. z o.o. Grupa Smacznego Sp. k. – do II etapu

Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2017:

  1. 18638 / Super Helenka / Wiesław Zięba / Paris + Hendzel Co.
  2. 18240 / Niesamowite przygody zagubionych skarpetek / Marta Stróżycka, Janusz Martyn / Anima-Pol Sp. z o.o.

Priorytet 3. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Andrzej Jakimowski

  1. 19061 / Autobus / Paweł Sala / Prasa i Film Sp. z o.o. – do II etapu
  2. 19214 / Miasto / Marcin Sauter / Pokromski Studio Sp. z o.o. – do II etapu
  3. 19092 / Lipstick on the Glass / Kuba Czekaj / Centrala Distribution Sp. z o.o. – do II etapu
  4. 19210 / Lęk / Sławomir Fabicki / Apple Film Sp. z o.o. – do II etapu
  5. 19704 / Delikatny balans terroru / Jagoda Szelc / NUR – do II etapu
  6. 19080 / Magnezja / Maciej Bochniak / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. j. – do poprawek
  7. 19229 / Luna / Grzegorz Jarzyna / Teatr Rozmaitości – do poprawek

            Fabuła – Dorota Kędzierzawska

            1. 18521 / Iluzja / Marta Minorowicz / Alter Ego Pictures Sp. z o.o. – do II etapu
            2. 19115 / Masażysta / Małgorzata Szumowska / Nowhere Sp. z o.o. – do II etapu
            3. 19192 / Pomiędzy / Wojciech Klimala / Kosmos Production Sp. z o.o. – do II etapu
            4. 19207 / Amatorzy / Iwona Siekierzyńska / PS Film Sebastian Petryk – do poprawek

            Fabuła – Mirosław Krzyszkowski

            Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

            Fabuła – Jerzy Łukaszewicz

            1. 18645 / Sprawa Barana / Sebastian Buttny / Argomedia Sp. z o.o. – do II etapu
            2. 19208 / Fisheye / Michał Szcześniak / Kosmos Production Sp. z o.o. – do II etapu
            3. 19178 / Tempelhof / Michał Gazda / Next Film Sp. z o.o. – do II etapu
            4. 19076 / Pojedynek / Jacek Koprowicz / Orient Film Sp. z o.o. – do poprawek

            Fabuła – Rafał Wieczyński

            Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

            Fabuła – Krzysztof Zanussi

            1. 18492 / Proust z Krowodrzy / Andrzej Barański / Studio Filmowe KADR – do II etapu
            2. 19122 / Zima pod znakiem wrony / Kasia Adamik / Wild Mouse Olga Chajdas – do II etapu
            3. 19051 / Anatomia / Aleksandra Jankowska / Opus Film Sp. z o.o. – do II etapu

            Fabuła – Janusz Zaorski

            1. 18358 / Pojednanie / Filip Dzierżawski / Rubber Room Films Dzierżawski, Szymanowicz Sp. J – do II etapu
            2. 19056 / Jesienna dziewczyna / Katarzyna Klimkiewicz / RE Studio Sp. z o.o. – do II etapu
            3. 19090 / Przejście / Bartosz M. Kowalski / Film It Sp. z o.o. – do II etapu
            4. 19078 / Kurier / Władysław Pasikowski / Muzeum Powstania Warszawskiego – do II etapu
            5. 19042 / Osiedle Polskich Skrzydeł / Michał Wnuk / Studio Filmowe KADR – do poprawek
            6. 19156 / Jakoś to będzie / Sylwester Jakimow / SFP – do poprawek

            Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2017:

            1. 18332 / Najmro / Mateusz Rakowicz / Serce Sp. z o.o. 
            2. 18246 / Józef Piłsudski – przystanek Niepodległość / Michał Rosa / Studio Filmowe KADR 
            3. 18606 / Imigranci / Dariusz Jabłoński / Apple Film Production Sp. z o.o. 
            4. 18516 / Broad Peak / Leszek Dawid / East Studio Sp. z o.o.
            5. 18603 / Zieja / Robert Gliński / WFDiF
            6. 17068 / Czarny mercedes / Janusz Majewski / WFDiF
            7. 17639 / Find Friends / Piotr Trzaskalski / Cinergy Films Sp. z o.o.
            8. 18237 / W zwierciadle / Robert Gliński / Iron Films Sp. z o.o.
            9. 18230 / Widokówki / Arkadiusz Jakubik / Profil Film Jacek Rzehak

            Priorytet 4. „Produkcja filmów dokumentalnych”

            Dokument – Lidia Duda

            1. 19063 / Ściana cieni / Eliza Kubarska / Braidmade Films PL Sp. z o.o. – do II etapu
            2. 18614 / Wieża elfów / Polina Kelm / Mirosław Dembiński Studio Filmowe Everest – do II etapu
            3. 19135 / Dziś, jutro, wczoraj / Diana Kadłubowska, Krzysztof Kadłubowski / Plus TV – do II etapu
            4. 19089 / Lekcja miłości / Małgorzata Goliszewska / Fundacja Warszawskie Centrum Filmowe – do II etapu

              Dokument – Paweł Łoziński 

              1. 19227 / Spowiednik / Jerzy Śladkowski / Ragusa Film Lucyna Kowalska – do II etapu
              2. 19070 / Szukając Tereski / Kama Veymont / Studio Filmowe Kronika Polska Kronika Filmowa – do II etapu
              3. 19142 / Workcenter / Aniela Gabryel / Koi Studio Sp. z o.o. – do II etapu

              Dokument – Jerzy Lubach

              1. 19163 / Jerzy Antkowiak / Judyta Fibiger / White Shark Studios Sp. z o.o. – do II etapu
              2. 19144 / Globus / Clara Kleininger / Square Film Studio Sp. z o.o. – do II etapu

              Dokument – Paweł Nowacki

              Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

                  Dokument – Paweł Woldan

                  1. 19066 / Piłsudski… Kilka postaci / Sławomir Koehler / Media Kontakt Sp. z o.o. – do II etapu
                  2. 19138 / Farma matek / Damian Wojciechowski / Square Film Studio Sp. z o.o. – do II etapu
                  3. 19213 / Fenomen polskości / Alina Czerniakowska / New WAY FILM Sp. z o.o. – do II etapu
                  4. 19216 / Jerzego Kaliny akcja równoległa / Krzysztof Tchórzewski / Film Studio MTM – do II etapu
                  5. 19034 / Portrety wojenne. Kobiety / Aleksandra Terpińska, Karolina Bielawska, Michał Wnuk, Jędrzej Bączyk, Marcin Kopeć – do poprawek

                  Dokument – Grzegorz Górny

                  1. 18626 / Hiranmoy Ghoshal. Nurtem dwóch rzek / Tadeusz Śmiarowski / Film Open Group Sp. z o.o. – do II etapu
                  2. 19232 / Życie ogniem i dymem pisane / Rafał Mierzejewski / Artefactum Film Paweł Ziębaczewski – do II etapu
                  3. 19060 / Wojna według żołnierza / Małgorzata Brama / Metro Films sp. z o.o. – do II etapu
                  4. 19046 / Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 / Bogusław Tadeusz Litowczenko, Wojciech Paczyński / Fundacja Obywatelska „BAZAR” – do poprawek
                  5. 19083 / Świętokradztwo / Grzegorz Linkowski / Selected Pictures Jacek Tarasiuk Tadeusz Śmiarowski – do poprawek

                  Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2017:

                  1. 18549 / Kobiety z kiosku / Daniel Stopa / Staron-Film sp. z o.o. 
                  2. 18403 / Węgrzy w Warszawie / Tadeusz Pawlicki / Picaresque Maciej Pawlicki
                  3. 18406 / Pamięć / Stanisław Kuźnik / Kalejdoskop Film Sp. z o.o. 
                  4. 18199 / Zwyczajny kraj / Tomasz Wolski / Kijora Film sp. z o.o. 
                  5. 19231 / Wielkie polskie powstanie / Grzegorz Pacek / Avantgarde Film Studio Sp. z o.o. 

                  Priorytet 5. „Produkcja filmów animowanych”

                  Animacja – Piotr Dumała

                  Zgodnie z art. 9 obowiązującego Regulaminu pracy ekspertów dla Programu Operacyjnego „Produkcja filmowa” stała komisja ekspercka rozpoczyna pracę, gdy aplikują do niej co najmniej trzy projekty. Projekt zgłoszony do wyżej wymienionej komisji został skierowany do komisji eksperckiej drugiego wyboru, wskazanej we wniosku przez wnioskodawcę.

                  Animacja – Leszek Nowicki

                  1. 19082 / Praktyczny Pan / Michał Poniedzielski / Running Rabbit Films Joanna Ronikier – do II etapu
                  2. 19175 / Kotek Mamrotek / Szymon Adamski / SMF Instytucja Kultury – do II etapu

                  Animacja – Izabela Plucińska 

                  1. 19086 / Love / Michał Socha / Letko Sp. z o.o. – do II etapu
                  2. 19186 / Po klapsę podróż wielka / Stanisław Furman / Animaso Małgorzata Bosek-Serafińska – do II etapu 
                  3. 19209 / Zwierzę Brexit / Mateusz Dymek / PS Film Sebastian Petryk – do II etapu 
                  4. 19223 / Opowiadania z piaskownicy / Robert Turło / TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. – do II etapu 
                  5. 19202 / Agi Bagi. Sezon 4 / Waldemar Morawski, Tomasz Niedźwiedź / Badi Badi Sp. z o.o. Sp.k. – do II etapu 
                  6. 19057/ Brygada Żądło / Marek Skrobecki, Janusz Martyn / Anima-Pol Sp. z o.o. – do II etapu
                  7. 18597 Metro / Natalia Krawczuk WJT – po poprawkach – do II etapu

                      Wnioski z poprzednich sesji skierowane do II etapu sesji 3/2017:

                      1. 18641 / Żubr Pompik. Sezon 2 / Wiesław Zięba / EGoFILM 
                      2. 18534 / Rodzina Treflików. Seria 3 / Marek Skrobecki / Studio Trefl S.A. 
                      3. 18519 / Przytul mnie. Sezon 2 / Anna Błaszczyk / Animoon Sp. z o.o. 
                      4. 18315 / Asiunia / Tamas Ducki / EGoFILM 
                      16.10.2017