„Rewers" od piątku w kinach

„Rewers” zdobył Złote Lwy i większość nagród na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni – Agata Buzek odebrała nagrodę za najlepszą główną rolę, Marcin Dorociński – za najlepszą rolę drugoplanową, Marcin Koszałka – za zdjęcia, Włodzimierz Pawlik – za muzykę, były też nagrody za charakteryzację i wiele innych wyróżnień.

– Scenariusz przeczytałam jednym tchem. Był naprawdę świetny! Nawet nie przejęłam się tym, że mam grać babkę wciąż leżącą w łóżku – bo to postać dowcipna, z poczuciem humoru, z takim „powerem” – opowiadała nam Anna Polony o swojej roli w „Rewersie”.
– Przekonało mnie też to, że będę mogła po raz pierwszy grać z Krystyną Jandą. Byłam bardzo ciekawa, jak zgrają się ze sobą nasze dwie indywidualności – mówi Polony.

Cała rozmowa z Anną Polony

– Wiedziałem, że scenarzystą mojego debiutu musi być Andrzej Bart – mówił nam reżyser Borys Lankosz. – Miałem tylko jedno życzenie: chciałem zrobić film o kobietach. Uważam, że są ciekawszymi bohaterami niż mężczyźni. Kiedy patrzę na starych ludzi, to mam wrażenie, że kobiety są mądrzejsze niż my, że więcej się uczą, lepiej wyciągają wnioski.

Rozmowa z Borysem Lankoszem

12.11.2009