Rób filmy dla dzieci

W tym roku dla osób zainteresowanych filmami dla dzieci organizatorzy Festiwalu Filmowego Kino Dzieci mają dwie propozycje: 3. edycję konferencji „Kręcimy filmem dla dzieci”, organizowaną wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz program rozwoju scenariuszy Kino Dzieci.Pro, finansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kręcimy filmem dla dzieci – konferencja

3. edycja konferencji organizowana wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym poświęcona będzie pomysłom na przyszłe filmy dla dzieci. Konferencja skierowana jest szczególnie do polskiej branży filmowej i osób zainteresowanych kinem dla dzieci.

Pierwszego dnia (15.09) organizatorzy zaproszą na wykłady i masterclassy poświęcone produkcji dla dzieci, strukturze scenariusza oraz przykładom filmów, które odniosły sukces. Tradycyjnie zostanie podsumowany stan produkcji w Polsce „na dziś”.

Drugi dzień (16.09) zostanie poświęcony indywidualnym sesjom ze znanymi w Europie i nie tylko script doctorami, którym będzie można przedstawić swój pomysł na film i porozmawiać o jego mocnych i słabych stronach.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-16 września 2016 w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego – ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa.

Uczestnicy są proszeni o wcześniejszą rejestrację. Rejestracja miejsc na konferencję „Kręcimy filmem dla dzieci” będzie dostępna od 22.08 do 12.09.2016. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na stronie: kinodzieci.pl.

Kino Dzieci.Pro – program rozwoju scenariuszy

2. edycja programu rozwoju scenariuszy Kino Dzieci.Pro (dawniej Films For Kids.Pro) przeznaczona jest dla zespołów z Polski (scenarzysta i producent), którzy chcą rozwinąć swój pomysł na film od synopsisu do drugiej wersji scenariusza oraz wstępnych założeń produkcyjnych. W ramach programu każdy projekt rozwijany będzie we współpracy z tutorem scenariuszowym oraz producenckim na 4 sesjach warsztatowych i konsultacjach on-line.

Pierwsza sesja odbędzie się na przełomie listopada i grudnia podczas Festiwalu Filmowego Ale Kino! w Poznaniu. Ostatnia sesja odbędzie się w sierpniu lub wrześniu 2017. Głównymi tutorami Kino Dzieci.Pro są: Kirsten Bonnén Rask (która poza konsultowaniem i pisaniem scenariuszy dla dzieci współpracowała m.in. z Larsem von Trierem czy Urlichem Seidlem), Philip LaZebnik (scenarzysta m.in. „Mulan” czy „Pocahontas”) i Ronald Kruschak (producent wielu niemieckich hitów kinowych i telewizyjnych, wielokrotnie nagradzany m.in. w Niemczech).

Nabór zespołów wraz z projektami trwa do 14.10.

Więcej informacji na stronie www.kdpro.pl.

Organizatorem jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Warsztaty powstają przy współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz przy finansowaniu Polskiego Instytut Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa

24.08.2016