"Rock’n’Roll Eddie": making-of

Powstał making-of filmu „Rock’n’Roll Eddie”, do którego zdjęcia zakończono w październiku, i którego operator – Michał Grabowski otrzymał nagrodę w Berlinie.

Zdjęcia do filmu trwały ponad 2 miesiące i zostały zakończone na początku października 2017. W ciągu 43 dni na planie filmowym ekipa zrealizowała zdjęcia plenerowe w Białymstoku, Poznaniu, Krakowie, Rzeszowie, Bożkowie i pod Warszawą oraz zdjęcia efektowe na hali zdjęciowej we Wrocławiu. W filmie tytułową rolę Eddiego wykonał Maciej Makowski, w rolach dziecięcych partnerują mu: Szymon Radzimierski (Franek), Weronika Kaczmarczyk (Izka), a w pozostałych rolach wystąpili: Alicja Dąbrowska (Klaudia – mama Franka), Łukasz Matecki (Ryszard), Mikołaj Grabowski (Szaucer), Kamila Bujalska (Viola – siostra Izki), Piotr Janusz (Bonzo). Premiera filmu przewidziana jest na rok 2018.

Kiedy w życiu zagubionego Franka marzącego o byciu wynalazcą pojawia się Eddie – rock-and-rollowy przybysz z tajemniczej krainy Oblivio, zaczyna się prawdziwe trzęsienie ziemi. Pochodzący z rozbitej rodziny dwunastolatek, wspólnie ze swoją koleżanką Izką musi pokonać bezwzględnych Łowców Głów z innego świata ścigających Eddiego i stawić czoła swoim największym lękom, by odesłać przybysza z powrotem do jego domu. Mimo groźnych przeciwników i piętrzących się trudności, Franek nie waha się wprowadzić w życie niemożliwy do realizacji plan – bo w jego mniemaniu nic nie jest niemożliwe. Jednak gdy jego mama zakochuje się w Eddiem, a on sam zaczyna postrzegać w nim ojca, o jakim zawsze marzył, Franek zaczyna zdawać sobie sprawę, że życie jest bardziej skomplikowane niż mu się wydawało. 

Making-of 

Twórcy

Reżyserem oraz scenarzystą filmu jest Tomasz Szafrański, reżyser m.in. filmu „Klub włóczykijów”. Autorem zdjęć jest Michał Grabowski i jest to dla nich już trzeci wspólnie realizowany film fabularny. Producentem jest Dogoda Media. Film powstaje z finansowym wsparciem pochodzącym ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Regionalnego Funduszu Filmowego Poznań i Estrady Poznańskiej, Miasta Białystok, Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i budżetu Województwa Małopolskiego, Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszów.

Nagroda dla Polaka w Niemczech

W trakcie zdjęć do filmu „Rock’n’Roll Eddie” operator obrazu – Michał Grabowski w ramach First Steps Awards przyznawanych w Berlinie otrzymał nagrodę Michael-Ballhaus-Preis za zdjęcia do swojego ostatniego niemieckiego filmu fabularnego pt. „LOMO – The Language Of Many Others” będącego debiutem reżyserskim. Prestiżowe First Step Awards wręczane są każdego roku dla najlepszych pierwszych filmów absolwentów niemieckich, austriackich i szwajcarskich szkół filmowych. Film Michała Grabowskiego bierze obecnie udział w Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Więcej informacji na stronie: www.firststeps.de.

Informacja prasowa

23.10.2017