"Rodzina na sprzedaż" w kinach w Argentynie

Współfinansowana przez PISF koprodukcja „Rodzina na sprzedaż” w reżyserii Diego Lermana od 14 września jest pokazywana w kinach w Argentynie.

Premiera kinowa w Argentynie

14 września 2017 na ekrany kin w Argentynie weszła współfinansowana przez PISF polsko-argentyńsko-brazylijska koprodukcja „Rodzina na sprzedaż” w reżyserii Diego Lermana. Dystrybutorem filmu jest UIP Argentina. Światowym agentem sprzedaży filmu jest Film Factory Entertainement

„Rodzina na sprzedaż”

Malena (Bárbara Lennie) jest lekarką z klasy średniej. Mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z biednej rodziny w północnej Argentynie. W trakcie podróży Malena zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne. Zastanawia się, do czego może się jeszcze posunąć, aby stworzyć rodzinę, o jakiej marzy?

Koprodukcja ze wsparciem PISF

„Rodzina na sprzedaż” (tyt. oryg. „Una especie de familia”, tyt. ang. „A Sort of Family”) powstała w koprodukcji argentyńsko-brazylijsko-polsko-francusko-niemiecko-duńskiej. Polskim producentem jest Staron-Film. To druga współpraca Staron-Film z Diego Lermanem. Podobnie jak w przypadku pierwszego filmu „Pod ochroną” scenariusz do „Rodziny na sprzedaż” napisał reżyser we współpracy z Maríą Meirą. Produkcja jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Film był pokazywany na MFF w Toronto w sekcji Contemporary World Cinema. „Rodzina na sprzedaż” zakwalifikowała się również do Konkursu Głównego 65. MFF w San Sebastian.

Oficjalna strona filmu na Facebook: www.facebook.com/unaespeciedefamilia.

26.09.2017