"Rodzina na sprzedaż" w kinach

1 grudnia na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Rodzina na sprzedaż” Diego Lermana. 

„Rodzina na sprzedaż”

Malena jest lekarką z klasy średniej. Mieszka w Buenos Aires. Niedawno utraciła dziecko. Po tym traumatycznym doświadczeniu wyrusza w podróż, aby adoptować noworodka z biednej rodziny w północnej Argentynie. W trakcie podróży Malena zaczyna się wahać, odczuwa dylematy moralne. Zastanawia się do czego może się jeszcze posunąć, aby stworzyć rodzinę o jakiej marzy?

Międzynarodowa koprodukcja ze wsparciem PISF

„Rodzina na sprzedaż” (tyt. oryg. „Una especie de familia”, tyt. ang. „A Sort of Family”) powstała w koprodukcji argentyńsko-brazylijsko-polsko-francusko-niemiecko-duńskiej. Polskim producentem jest Staron-Film. To druga współpraca Staron-Film z Diego Lermanem. Podobnie jak w przypadku pierwszego filmu „Pod ochroną” scenariusz do „Rodziny na sprzedaż” napisał reżyser we współpracy z Maríą Meirą. Produkcja jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Światowa premiera i nagroda w San Sebastian

Światowa premiera filmu odbyła się w ramach Konkursu Głównego MFF w San Sebastian. „Rodzina na sprzedaż” otrzymała nagrodę za najlepszy scenariusz autorstwa Diego Lermana i Marii Meiry.

Film był także pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w sekcji Contemporary World Cinema.

8 nominacji do Argentyńskich Nagród Filmowych

„Rodzina na sprzedaż” jest nominowana do Argentyńskich Nagród Filmowych w 8 kategoriach: najlepszy aktor drugoplanowy (Daniel Aráoz), najlepszy scenariusz oryginalny (Diego Lerman i María Meira), debiut aktorski (Yanina Ávila), najlepsze zdjęcia (Wojciech Staroń), najlepszy montaż (Alejandro Brodersohn), najlepsza aktorka (Barbara Lennie), najlepsza reżyseria (Diego Lerman), najlepszy film.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w pierwszym kwartale 2018 roku.

Premiera kinowa 1 grudnia

„Rodzina na sprzedaż” wszedł na ekrany kin 1 grudnia 2017. Dystrybutorem filmu jest Staron-Film.


01.12.2017