Licytuj unikatowy scenariusz Polańskiego!

Fot. Marcin Kułakowski, PISF

Roman Polański przekazał swój roboczy scenariusz do filmu „Gorzkie gody” na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – organizacji, która zaopatruje w sprzęt medyczny polskie szpitale publiczne. Internetowa aukcja zakończy się 21 stycznia o godz. 13.42.

Unikatowy scenariusz

 

Podarowana przez Romana Polańskiego pierwsza wersja scenariusza filmu „Gorzkie gody” zawiera 176 scen w języku angielskim i francuskim, odręczne notatki reżysera i dedykację (po polsku) odnoszącą się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


– Chciałbym być z Wami do końca świata…


– I jeden dzień dłużej!

Roman Polański

19.12.2014


– Chciałem dać oryginalny scenariusz tzn. ten, który służył mi do robienia zdjęć, a takich już mało mi zostało, bo były inne okazje innych licytacji, na które dałem inne scenariusze. Ten wydawał mi się właściwy, bo jest na nim dużo uwag i może być interesujący dla kogoś, kto kolekcjonuje tego rodzaju rzeczy – mówi Roman Polański o przekazanym scenariuszu.

Aukcja w Internecie

Licytacja scenariusza Romana Polańskiego odbywa się pod adresem aukcje.wosp.org.pl/roman-polanski-unikatowy-scenariusz-gorzkie-gody-i1283748 w serwisie internetowym Allegro w ramach aukcji filmowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy koordynowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Aukcja zakończy się 21 stycznia o godz. 13.42.

„Gorzkie gody”

Scenariusz „Gorzkich godów” napisali Roman Polański, Gérard Brach oraz John Brownjohn na podstawie powieści Pascala Brucknera z 1981. Film powstał w 1992 roku jako koprodukcja francusko-brytyjska. Główne role zagrali: Emmanuelle Seigner, Kristin Scott Thomas, Hugh Grant oraz Peter Coyote.

09.01.2015